Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the_blu36

    tag

    válasz anulu #10 üzenetére

    Én ugyanezt hangoztatom ismerősi körökben, de valamiért mindig én vagyok a hülye. Lehet, hogy a szembejövő sávban megyek?

    "Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

  • Dany007

    veterán

    válasz anulu #10 üzenetére

    Ez egy igen érdekes kérdés(kör).
    Alapvetően én sem szívlelem a vallásokat. Kb egyiket se. De ettől még igyekszem (na nem mindig sikerül) tiszteletben tartani a másét. És ez persze nem ad okot semmire sem. De a történek ismeretében azért meg kéne jegyezni azt is, hogy nincs szükség sem szándékos provokálásra, sem pedig gusztustalankodásra ezzel kapcsolatban.
    Tehát szvsz nem volt sok értelme felbőszíteni egy rakás fanatista elmebeteget, mert úgymond nem ért annyit az egész. Jó, persze szólásszabadság. Igaz. De van a szólásszabadság meg van jó erkölcs, etika, illem. Ha már itt tartunk. Azt se ártana ilyenkor figyelembe venni.

    Persze ezek a fanatisták túl buták ahhoz, hogy megértsék, hogy ezzel pont az ellenkezőjét érték el annak, amit szerettek volna. Mert így nem arra irányul az emberek figyelme, hogy hé azért nem kéne ennyire durván kigúnyolni mások vallását, illetve mindezt ennyire erkölcstelenül, etikátlanul művelni... Hanem arra, hogy hát a szólásszabadságban akarták korlátozni őket. Ami persze részben igaz is.
    Így viszont elérték, hogy a világ ha lehet még jobban gyűlöli majd a muszlimokat (meg úgy kompletten az ilyen keleti vallásúakat), mert a mezei ember nem tesz vagy nem akar különbséget tenni vallásos és vallási fanatikus között. Így most mégtöbb támadás fogja érni őket az egész világon.

    Aztán ha sokáig csinálják - múltkor még olyat is olvastam, hogy az oroszokat is megfenyegették - akkor a világ erősebbik fele szépen összefog és legyalulják őket a pi...ba.
    A legrosszabb tényleg az, hogy az ilyen vallási fanatikusoknak mindegy mit mond az ember. Őket teljesen hidegen hagyja a logika meg az észérvek. És innentől kezdve szépen visszaesnek valami primitív állatias ösztönlény szintjére...

    @devil-k:
    " hogy követték és tudtak a terroristák múltjáról, de akkor miért nem csináltak semmit sem? Talán a "Charlie vagyok" a kormány tyúkszemére is ráléphetett?"

    Mert úgymond "túl nagy" a demokrácia. Nem volt terhelő bizonyítékuk ellenük és addig nem vihették őket bíróságra.
    Mondjuk az érdekes, hogyha tényleg figyelték őket, akkor legalább mikor az AK47-eseket beszerezték, legalább akkor lecsaphattak volna rájuk...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák