Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz #52815360 #8 üzenetére

    szerintem meg nem kéne engedni, hogy valaki egy random kiválasztott indok miatt (pl vallás) többnek képzelje magát másoknál.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #52815360 #8 üzenetére

    xRagna: Nem kell mások dolgaiba erőszakkal beleszólni, és nem lesz terrorizmus sem.

    A partvonalról nézni, hogy vallási alapú népírtás zajlik, az meg gondolom belefér az értékrendedbe...
    Nem, nem ilyen egyszerű a témakör, de nem is intézhető el annyival, hogy "nincs közöm hozzá"...

    @Devil-k: Kicsit érdekes kontraszt ez, ugyanis kijelentették, hogy követték és tudtak a terroristák múltjáról, de akkor miért nem csináltak semmit sem?

    Mert önmagában a gyanú még kevés, az alapján nem lehet letartóztani törvényes keretek között senkit. A fegyvereket sem közvetlenül a testvérpár szerezte be a hírek szerint, így várniuk kelllett. Sajnos a várakozás 17 emberéletbe került. A másik oldalról nézve viszont ha letartóztatják őket úgy, hogy nincsenek komoly bizonyítékok a kézben azt vonja maga után, hogy a társadalom (és főleg a muzulmán vallásúak szemében) a hatóságok túlreagálták a helyzetet, és "csak" azért zaklatnak állampolgárokat, mert muzulmán vallásúak (ez nagyon kényes téma Franciaországban, Svédországban vagy Németországban).

    Dany007: Tehát szvsz nem volt sok értelme felbőszíteni egy rakás fanatista elmebeteget, mert úgymond nem ért annyit az egész. Jó, persze szólásszabadság.

    Ez társadalmi nézőpont kérdése, és nem lehet fekete-fehéren megállapítani a határait. A "fanatista elmebetegek" is ugyanígy provokálnak, sőt, az esetükben az erőszakos reakcióknál ezek csak a céltáblákat jeleznék. Ha nem a Charlie rajzai miatt történt volna a támadás, akkor kerestek volna feltehetően más célpontot, például a kötelező női fejkendő viselését ellenző csoportok és politikusok képében, vagy ha más nem, akkor zsidó zsinagógák vagy izraeli képviselet képében.

    A francia társadalmi értékrendben a szólásszabadság roppant kényes témakör, és általánosságban erős támogatottságot élvez. Egyébként ennek az "idegen" (ez esetben nem keresztény) vallások is sokat köszönhetnek, hiszen többek között a vallásszabadság is a szólásszabadság ikertestvére, és kéz-a-kézben járnak.

    A brit társadalmi értékrendbe jobban belefér az erősebb állami kontrol, de érdekessége, hogy történelmileg náluk is megvannak a szólásszabadság hagyományai (pl.: speekers' corner). Így nem meglepő, hogy Cameron ezzel a kártyával is előjött.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák