Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    Riasztónak csak akkor jó, ha masszív házból készül, hogy ne az első ütésre essen szét, hanem az 5-6.-ra, amire még van esélye 3-4mp-re bevinnyogni.
    A leszedéssel kapcsolatban lehetne pántos is, mint a mostanában olyan trendi ledes lámpák, amit úgy oldanának meg, hogy a szerkezet alján lenne egy gomb, ami felszereléskor be is nyomódik. ha bicaj lopás közben le akarnák szedni, akkor kienged a gomb és bevinnyog.

    Közlekedéssel kapcsolatban meg annyit mondok, mindenhol vannak idióták, mind bicajos, mind autósok között. Én mind a kettőt űzöm, tudom. Pesten mindenki rutinból megy, haladni akar, nagyok a távolságok, nem érünk rá tötyögni, ebből vannak a balesetek. Vidéken meg a mopedes nagymamák meg a 'mindig itt szoktam menni, sose jött még itt senki' alapon elsőbbség meg nem adása révén.
    Bicajossá avanzsálva többnyire zenét hallgatok, haladok, tempózok, bár nem hallok, de mindig figyelek mindenre, hátrafelé, oldalra, ha nem látok be valamit, megállok, inkább elengedek mindenkit, majd újra begyorsítok és húzok. Ám a zebrán leszállni a bicajomról zöld lámpánál én is utálok, de megértem, hogy ezt is a hülyék miatt hozták be szabályba inkább. Viszont értékelendő a helyi közegek kapcsán, hogy akin látják, hogy drágább bicajjal van és halad, odafigyel, rutinos kerékpáros, azt nem basztatják.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Ł-IceRocK-Ł #47 üzenetére

    Akartam is mondani rögtön, hogy ok hogy ismerjük bringások a levágásokat a saját városunkban, de ez GPS. Nekem nem kell GPS hogy a minden nap megtett és agyon ismételt utat be tudjam járni, mondjuk munkába menet. :D Ez idegen helyen kell, idegen városban, vagy ismert csak fel nem térképezett városban jön jól.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz pusszycat #86 üzenetére

    Első blikkre jópofa, de nekem is azzal van bajom az ilyeneknél, hogy semmit neem fogsz látni belőle verőfényes napsütésben. Nem is az LCDvel van baj, hanem az előtte húzódó üveg/plexivel, ami roppantmód visszaveri a napsugarakat. Amíg fel nem találják a nagyon vagy teljesen tiszta üveget, addig emelhetik az LCDk fényerejét meg kontrasztját, az nappal pocsék lesz.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz fattyu #95 üzenetére

    Villogó fény szabályos, de b..zott idegesítő. Én sem értem miért visz rá valakit arra, hogy előrefele fehér fénnyel villogjon! Világítson folyamatosan. Nem látom jobban, ellenben már 80m-ről rühellem a pofáját! Nem tolat, nincs bajban, nem akar félreállítani, világítson folyamatosan. Igen, engem is veszettül zavar.

    Ködlámpa is szabályos esőben és este is, de akkor is baromira zavaró és vakító, annak ellenére hogy szabad használni.

    Gyulán ahol meg én lakom, van egy nagyon hosszú kerékpár út Gyulaváriba, ami még Gyula része, össze is érnek. Én itt inkább ki szoktam menni a főútra és tekerek az autókkal, minthogy lemenjek a kerékpár útra, mert olyan iszonyat botrányos állapotban van, hogy én arra fel nem hajtok. Tizen éve meg kellett volna már csinálni, de nem, sosincs. Többen mondták, hogy dehogyde ha van kerékpárút, akkor ott kell menni mert megbüntetnek. Ok, akkor menjél ott, én meg a rendőrt is lezavarom, b@ssza szét a rendőrautót ne az én bicajomat.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz fattyu #101 üzenetére

    Engem hátrafelé nem zavar a villogó piros lámpa, hogyha nem bazi erős. Mert mentem már olyan ember mögött, akinek olyan erős volt a hátsó vörös lámpája, hogy fullosan elvakított. Ráadásnak tutira fel is volt állítva jóóó magasra, hogy tuti retinába égjen.

    Előrefelé pedig illik folyamatos fényt használni, mert az nem a láthatóságod miatt van elsősorban, hanem hogy te lásd az utat. Fölrobbannék az idegtől ha úgy kéne menjek, hogy előttem a bevilágított úttest villogna. Faszán nézne ki ha a gépjárműveken is lenne ilyen funkció.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák