Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mad823

    őstag

    válasz Piftuka #1 üzenetére

    Ez az egyetlen gyári kép. Vagyis kettő. Viszont a BOE panelt gyárt, nem tévét, szóval el lehet nekik nézni.

    [ Szerkesztve ]

  • KTTech

    veterán

    válasz Piftuka #111 üzenetére

    Hát, ha egy 30"-os kb 450W-ot vesz fel folyamatosan, akkor egy 100-as kb. 3200W körül enne (függetlenül a képtartalomtól) :D
    És akkor még nem számoltam hozzá a scanning backlight szükségességét, mert a 300 soros mozgóképfelbontás elég kiábrándító lenne...

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz Piftuka #110 üzenetére

    igen, nekem is gyanúsak voltak anno ezek a "milliók az egyhez" számok, de bevallom őszintén, ezekkel utoljára tíz éve foglalkoztam, mikor megvettem a Panámat. Amúgy anno minden plazmát - főleg a Pioneer Kurokat - ilyen milliós számokkal promóztak (konkrétan az én tévémnél még valami 130 millió színárnyalatos szédítést is találtam :) ). Lehet, hogy a plazma halott technológia, de az új nem feltétlen jobb (sőt...). Ha vonhatunk autós párhuzamot, hiába jönnek ki a legújabb 50 misis csilli-villi Porschék, az ínyencek szerint a legjobbak még mindig az utolsó léghűtésesek voltak, a 90-es évek legelején. Ahogy mondtad, a plazmák mozgásmegjelenítése verhetetlen, egyszerűen élmény nézni rajta egy Forma-1-es futamot vagy egy focimeccset. Vibrálása van, ez tény. Fél méterről. Onnan meg nem néz tévét senki. :) Egyébként néhány PH-s fórumtárs tanácsára vettem pár éve egy 4K-s LG LCD-t szüleimnek. Nem igazán tudom, hogy a többi fórumozónak mi számít "egész jó képnek", de engem kis túlzással a sírás kerülgetett tőle. Még a szüleim szerint is borzalmas képe van, pedig ők nem olyan érzékenyek erre a témára. Clouding, moslék színek, nulla fekete és pocsék mozgásmegjelenítés. Van valami egyébként, amiről nem igazán szokott beszélni senki. Ez pedig a plazmák színmegjelenítése. Az elmúlt 10 évben bármelyik barátom, ismerősöm nézett rá a tévémre, mindenki az állát keresgélte a földön, annyira természetes, homogén színei vannak. Aztán még nagyobbat néztek, mikor megtudták, hogy ez egy nyugger plazma. Igen, halott technológia, de csak mert az LCD arrogáns marketingje kicsinálta még akkor, amikor minőségben a plazma felét sem tudta felmutatni. Persze, vannak hibái: ghosting, beégés, zúg, mint az állat, télen kisebb szobát is fűteni lehet velük, de a luxusnak mindig megvolt a maga nyűgje. Egy szó, mint száz: ha a Panám megmakkanna, akkor vagy a a projektoromat halásznám elő valamelyik szekrényből, vagy beruháznék egy OLED-re. Az elmúlt pár évből volt tapasztalatom mindenféle megjelenítővel, egyelőre (SZÁMOMRA) még mindig csak az OLED tudta megközelíteni a plazmát.

Új hozzászólás Aktív témák