Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz Reggie0 #126 üzenetére

    A plazma kijelzők sebessége felülmúlta (on-off time 0.00001 ms) az OLED-ekét (0.001 ms) és az LCD-két meg főleg (1–8 ms). Mégis impulzusüzeműek... és még mindig a legjobbak mozgásmegjelenítésben (kb. 1600-2500Hz-es scanning backlight kell, hogy versenyre kelljen velük. Ez elképzelhetetlen manapság, régen is csak 1-2 gyártó csinált ilyet, mert erősen csökkentette a fényerőt). Nálam jelenleg 3000Hz FFD van használatban, és messze a legjobb képélességet adja (csak a Panasonic HZ2000 tud versenyre kelni vele, bekapcsolt BFI-vel, illetve hasonló beállítás mellett a Sony AG9 - viszont ezek pont emiatt nem támogatják a 120Hz-es bejövő jelet...). Hátránya: a viszonylagosan alacsony fényerő (kb. 74cd/m2 teljes képernyős fehérnél, 65"-on), és mellé a 300W körüli fogyasztás (ma ennyiből OLED-nél 1000cd/m2-t hoznak ki 10% felületen, teljes képernyőn pont a dupláját), és némi - bár egyáltalán nem zavaró - vibrálás.

    A HFR sem megoldás, a legtöbb HFR anyag sajnos nagyon rosszul néz ki... egy TV adásnál vagy sportközvetítésnél rendben van, de filmeknél már nem.

    Egyébként tekertél már kézzel filmszalagot? Ha igen, akkor tudnád, hogy csak egy elmosódott csíkot látnál belőle. Ha nincs stroboszkóphatás (ami a moziban a gép alapvető működése, és már akkor is használtak BFI-t mechanikusan képkockánként egy alkalommal + 2 alkalommal amikor továbbításra került a film), akkor nincs is mozgóképhatás. A fényforrás állandó volt természetesen - most részletkérdés, hogy milyen technológiával megoldva, a kezdetekkor még szén elektródákkal, majd XHP Xenon lámpákkal.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák