Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabás

    addikt

    válasz Verticoin #249 üzenetére

    Ha annyira terjedne, nem is kellene annyira utánajárni, nemde?:)
    Vannak helyek, ahol felszívják a kis bányászok és spekulánsok (általuk bónusznak tekintett) bitcoinját, sőt vannak országok is, ahol menekülődevizaként használják (lásd Zimbabwe), de ha belegondolunk, ez sem éppen a használat pozitív példája, például a mostani durva árfolyam-emelkedés megnehezíti ezeknek az embereknek az életét is.

    Abban ugye megegyezhetünk, hogy a tények nevezhetők „egyetemesnek igazságnak”? És a tények alapján ugye még nem bűn levonni néhány következtetést? (Különben sem egészséges egy beszélgetésben összemosni a spekuláció két jelentését)

    a problémás papír és a problémás bankkártya problémás számla értéktárgy stb. helyett egy jelszóval tároljuk az interneten
    Létrehozva egy másik problémát:D
    Akik a bitcoinban egyfajta bank- és kapitalistaellenes megváltást látnak (vicces a bitcoin kibontakozó történetét nézve), valószínűleg nem ismerték fel, hogy a pénz máris virtuális, ennél jobban virtualizálni nem kell, ha pedig mégis, megoldják, amikor szükség lesz erre

    [ Szerkesztve ]

  • _AnTi_

    tag

    válasz Verticoin #249 üzenetére

    A gond az - szigorúan szerintem - hogy jelenleg azért vásárolnak sokan Bitcoin-t, mert az árfolyama száguld felfelé és további emelkedésre spekulálnak. Ez - mint ahogyan írtam is - pont ugyanolyan, mint amikor évekig emelkednek a részvények és mindenki veszi.
    Egy jelentős különbség azonban van (azon kívül, hogy a részvényből lehet továbbiakat is kibocsátani, de azt most hagyjuk): A részvények mögött van egy cég, aki bármilyen formában értéket képvisel (szellemi vagy fizikai terméket állít elő, és ebből profitot generál). Jelenleg semelyik coin sem képes erre és az ideje vészesen fogy. Nincs mögötte érték, és amíg legalább néhány globális és fajsúlyos piaci résztvevő nem áll be mögé (pl. Amazonról lehetett hallani, hogy gondolkodnak a dolgon), aki magával húzza a konkurenciát is, addig sajnos nem is lesz.

    A problémát én abban látom, hogy lesz egy időpillanat - várhatóan a kibányászható mennyiség vége felé egyszer biztosan - hogy a BTC tulajok vissza akarják majd váltani a pénzüket, ha addig nem lesz mögöttes értéke. A BTC (vagy bármelyik jelenlegi crypto, amelyik nem tud mögöttes értéket felmutatni) ebben a pillanatban össze fog omlani (Hacsak nem találnak ki valamit, hogy ne lehessen mondjuk visszaváltani pl. dollárra, de mondjuk ez is öngyilkosság lenne).

    A másik gond az, hogy a piaci szereplők is - tudomásom szerint - nem kizárólagos fizetőeszközként gondolnak a BTC bevezetésére (miért is tennék, hiszen sok pénztől esnének el), hanem kiegészítő fizetési módként, ami szintén nem teremti meg a BTC értékét - csak esetleg részben.

    Egyébként nem vagyok semmilyen crypto ellen, pusztán próbálok a dolgok mögé látni szerény képességeim birtokában, úgyhogy javíts(atok) ki, ha tévedek.

    Amúgy személy szerint semmivel sem találom kényelmesebbnek mondjuk BTC-vel fizetni bankkártya helyett (Paypass, NFC, satöbbi). Drágábbnak sem mondanám, főleg, hogy a váltók is igen drágán dolgoznak, illetve az utalás ideje sem számottevően gyorsabb (ráadásul még mindig nincs mögötte egy szervezet, aki kontroll alatt tartja - hiszen pont ez a lényege - így abban is csak reménykedni lehet, hogy az utalás megérkezik a másik félhez - és itt nem technikai dologra gondolok).

    Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Új hozzászólás Aktív témák