Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Quqesz #2 üzenetére

    Kínához csatlakozik India? :DDD Ezt te sem gondolod komolyan. India és Kína nagyon nincsenek ám jóban, nem szeretik egymást. Aztán meg a kínaiak is megszívnák, ha hirtelen nem lenne együttműködés, mert a legtöbben kint Apple teleront akarnak venni.

    Amúgy meg nem hinném, hogy a japán meg európai autóknál a spyware problémája merült volna fel. És azt sem teljesen értem, hogy miért jobb Kínának drukkolni az USA ellenében. Főleg innen tőlünk. Mintha Kína bármiben jobb lenne az USA-nál (az árat kivéve). Lehet nem szeretni az USA-t, de akkor lenne szerintem nagyobb sírás, ha Kína és az ottani mentalitás kerülne domináns helyzetbe a világon...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz NGA #10 üzenetére

    De hát pontosan ezt csinálja Kína évek óta :U Valami veszélyeztet egy helyi terméket? Kitiltják. Így járt a Line, Whatsapp, Kakaotalk például, de egy rakás egyéb szolgáltatás, amit egyszerű tiltani.

    Én azért kicsit drukkolok ennek a döntésnek, mert eddig egyoldalúan ment csak, a kínaiak tiltogattak, meg követelőztek azoktól a cégektől, akik jelen akartak lenni az ottani piacon, és mindenki bevállalta a bránert, mert kellett a nagy piac. De most kapnak egy kis koppintást a körmükre, hogy más is tud tisztességtelenül játszani.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz viewdetails #39 üzenetére

    Az Oppo és Vivo egyelőre nem is akar arrafelé árulni semmit, így őket nyilván nem emlegetik. Xiaomi érdekes lesz majd, ha idény akarnak arrafelé nyitni, meglátjuk ők mit kapnak viszont. Ami különösen érdekes, hogy ez az egész csak a Huawei-ről szól, amennyire tudom az Honor telefonokat ugyanúgy árulhatják, pedig hát :D

    Amúgy a ZTE a a kormányközeli gyártó, részben állami tulajdonban, a Huawei ellenben magántulajdon 100%-ban, és nincs olyan jellegű állami támogatottsága. Az más kérdés, hogy őket is kötik a kínai törvények, mivel kínai bejegyzésű vállalat, így muszáj eleget tenni bizonyos követeléseknek.

    Hálózati elemek terén amúgy még szigorúbb az ellenőrzés, így majdnem biztos vagyok benne, hogy egy deka Huawei és ZTE hardver nincs az USA-ban. Még az ausztrálok is megszavazták pár éve, hogy ne legyen kínai hálózatuk.
    Keményen beleszól az ilyen üzletekbe a politika, mivel egyedi építésű cuccokról és zárt forráskódú szoftverekről és driverekről van szó, így bármi lehet bennük, ami komoly biztonsági kockázat, ha nem barátkoznak az adott felek egymással. Telefon szinten ott a Kirin SoC, annak sem nagyon szeretik kiadni a forrását meg drivereit, de ugye a Meltdown meg Spectre mintájára abban is lehet akármi "hiba", amit kihasználva sok mindent megtehet egy ártó fél.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sza_Sa #53 üzenetére

    Mondjuk vannak olyan régiók, ahol elvileg tényleg csökken a szennyezés: [link]

    De azért eléggé kétkedve fogadom az ilyen adatokat már, amióta ugye csak állami hírügynökség működheti Kínában, és azt veheti át a nemzetközi média (sőt, most hoztak róla határozatot, hogy "állami propagandaügynökség" fogja javítani külföldön a kínai országimázst), szóval nincs nagyon különvélemény.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sza_Sa #55 üzenetére

    Ez amúgy ez elmúlt pár év vívmánya, amióta az új elnökük lett, azóta tért vissza a szigor. 5-10 évvel ezelőtt azért már egész laza volt a hangulat, és a tendencia is azt mutatta, hogy globalizálódnak ők is, aztán tessék.

    Mondjuk az országot elhagyni nem olyan nehéz, pénzt kivinni nehezebb, de megoldható. Egyelőre.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Meridian #66 üzenetére

    Ez azért ennél bonyolultabb. Itt is árverseny van, ha a Foxconn drágábban adná a munkadíjat, akkor az Apple keresne mást helyettük. Ha sokan drágábban adnák, akkor még saját gyárat felhúzni is jobban megérné. Egyszerűen az a helyzet, hogy az olyan cégek, ahol részvényesek vannak, mindenképpen elvárják az extraprofitot, hiszen azért vettek részvényt, így folyamatosan nyomják a céget ebbe az irányba, évről évre növekvő profit, vagy legalább stabil, hiszen nekik csak úgy éri meg.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz nonsen5e #71 üzenetére

    Majd kiábrándulsz te is a kínaiakból, ha kicsit jobban megismered őket. Főleg ami mostanában arrafelé folyik, elég hátborzongató :U

    Meridian: Nem tudom ehhez mi köze a marketingnek igazából. Én arról beszéltem, hogy a cégvezetés várja el a megfelelő profitot. Attól, hogy a marketing osztály próbál segíteni ennek a realizálásában, még ezzel párhuzamosan a termék előállításával járó költségeket is próbálják csökkenteni.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz nonsen5e #73 üzenetére

    Nincs első kézből tapasztalatom az USA-val, Kínával viszont igen, és ezek alapján inkább a nyugat :B

  • #16820480

    törölt tag

    válasz UnA #91 üzenetére

    +1

    Néha szoktam amerikai ismerősöket szórakoztatni azzal, hogy milyen kezelésre meg vizsgálatokra jártam itthon "ingyen", miközben odaát egy tetanusz oltásért elkérnek akár több ezer dollárt.

    A közteherviselés pedig egy olyan dolog, amiért a napokban évfordulóját ünneplő 1848-as szabadságharc során küzdöttek. És a helyzet az, hogy ez nálunk ilyen téren sokkal inkább megvalósul jelenleg, mint az amcsiknál.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz judas13 #102 üzenetére

    Azért HK-ot ne hasonlítsuk már Kínához :U Majdnem annyi a különbség, mintha Észak és Dél Koreát hasonlítanád. Nem véletlen van konkrét határsáv HK körül, és nem véletlen kell oda vízum a kínaiaknak (nekünk például nem kell). Persze a szennyezésből sajnos átmegy a határon is elég sok, ez ellen nem lehet mit tenni, mert közel van fizikailag. Ettől függetlenül kulturálisan és életvitel szempontjából ég és föld a kettő.
    De ha annyira legény vagy, tessék, próbálj meg Kínában lakni, aztán meglátod majd a fantasztikus életképeket, amikor a luxuspláza mögötti utcában ott gereblyézik a földre kiöntött vegyes hulladékot, ránézésre is napi több tonnát akár, aztán fellapátolják egy szakadt teherautóra, amiből folyik kifelé a szemétlé (ételmaradékok meg egyéb nem szilárd dolgok), és csíkot húzva megy végig az utakon a szeméttelepig. Aztán ez szépen rászárad a járdára, úttestre, fekete koromszerű szutykot hagyva, amit le sem lehet mosni igazából. Ez mind nagyváros belső kerületeiben.
    Lehet, hogy elköltenek egy csomó pénzt ennek csökkentésére, de ez a felszín kapargatására elég csak egyelőre, mert olyan mélyről indulnak szennyezés terén, amit elképzelni is nehéz itteni szemmel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz judas13 #117 üzenetére

    Ne haragudj, de próbálsz tényekre hivatkozni, közben pedig elég nagy butaságokat is írsz. Még egyszer, majdnem annyira fals, mintha azt mondanád, hogy Észak-Korea sem rossz hely, hiszen láttam egy fazont, aki Szöulban lakik, és az teljesen élhető.

    A nagyvárosok levegőjének javításával már vagy 10 éve próbálkoznak, lehet emlékezni az olimpia előtt, amikor leállítottak gyárakat, kitiltottak kocsikat, de közép-hosszú távon nem volt nagy hatása, és ennél még jóval több kell. Csak az meg lehet már beleszólna a gazdaságuk fejlődésébe. Például ha nem adnának építési engedélyeket teljesen szükségtelen szellemvárosok felhúzására, csak mert az befektetés és mert az ingatlanpiac tüzeli jelenleg leginkább arrafelé a gazdaságot.
    Nagyon ügyesen csűrik-csavarják a dolgot az ottani politikusok és döntéshozók, és néha van olyan helyzet is, amiben véletlenül egybeesik az érdekük az innen látni kívánttal (pl. zöld energia), de sokszor nagyon nem. És ha már a zöld energiára költött pénz feljött, mesélte a kinti volt lakótársam, hogy dolgozott olyan cégnek, akik valami gázturbinákat gyártottak, ő fordított nekik leírásokat meg egyebeket, és kb annyi fogalmuk volt erről az egész témáról, hogy zöldre festett gépeket csináltak, mert hát "zöld energia". :U Igen, nyilván nem minden ilyen, de azért a példa jól mutatja, hogy mekkora erőforrás pazarlás megy ott mindenféle címszóval. Illetve tekintet nélkül bármi másra, mint a pénzszerzés. Avagy simán megtörténik olyan, hogy egy erdőt leborotválnak a hegyoldalban, mert most oda napelem farmot telepítünk. Lehetne vég nélkül sorolni sajnos.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz judas13 #127 üzenetére

    Igen, remek, hogy nő a vásárlóerő, meg lakossági megtakarítások, aztán azt is nézni kellene, hogy mire fordítják. Pazarlásra, elherdálják, stb. Például tőzsdére, meg bitcoinba. Vagy ingatlan vásárlásra a világ végén épülő lakótelepen, ahova soha senki nem fog beköltözni, de már építik is a következőt, mert mindenki ingatlant akar venni, mert úgy hallották, hogy az a jó befektetés, abból lehet sok pénzt nyerni. Ez egy óriási lufi, amit jelenleg még fújnak felfelé, a kormány meg kapálózik, hogy nehogy az arcukba robbanjon, mert akkor iszonyat nagy gáz lesz.
    De hagyjuk is, te innen-onnan médiából ollózgatsz ki információkat, én meg ott éltem. Biztosan nagyon remek számokat és statisztikákat találsz a saját nézőpontod igazolására, de az élet nem ilyen szép és jó :U

    DJosef: Igen, és arról is lehet olvasni, hogy még többen elzárkóznak a hatalmas fizetés ellenére is a dologtól. Mert Kína annyira zárt (és egyre zártabb ilyen téren), hogy ha egyszer oda mentél kutatni, akkor teljesen kikerülsz a tudományos világból, hiszen csak országon belül tudsz publikálni, nem férsz hozzá külföldi erőforrásokhoz (github, wiki, akadémiai kiadványok és könyvtárak, stb stb), ha eltöltesz ott pár évet, akkor lenullázod az addig a nyugati világban elért státuszod, így vagy maradsz életed végéig Kínában már (nem opció külföldiként, kínai nyugdíj korhatár felett nem kapsz munkavállalói vízumot, csak házastársit, azzal pedig nem lehet dolgozni. akkor lehet ott maradni, ha kivándorolt kínai vagy), vagy kezded elölről a karrierépítést, ha visszajöttél. Kb ugyanez megy a fociban is, aki oda szerződik, az általában már kiöregedő focista, aki úgyis befejezi a pályát, mert annyira gyenge az ottani bajnokság, hogy ha eltöltesz pár évet arrafelé, teljesen leépülsz.
    Az meg, hogy mindenre van saját megoldásuk: tök jó, és ha nem azt akarod használni? Arról nem is beszélve, hogy sok ilyen saját megoldás még angolul sem tud, nem hogy egyéb nyelveken, így ha nem mozogsz otthonosan kínaiból, akkor teljesen használhatatlan. Arról már ne mis beszélve, hogy ezek a saját megoldások is kb csak másolatai a nyugatiaknak (Baidu = Google kereső+Wikipedia, Weibo = Twitter, Youku = Youtube, és így tovább, csak technikailag elmaradottabb megvalósítással általában, de pár hónap után azért csak lemásolják az újabb verziókat is, ahogy tudják)

    dabadab: A gyakorlatban azért nem olyan egyértelmű az állam befolyása. Kína elég érdekes szocializmus (nem, nem kommunizmus az sem), nem olyan, mint nálunk az 50-es években volt, vagy akár a 80-asban. Vannak tényleg magáncégek, akik tényleg magántőkével gazdálkodnak. Minél nagyobbra nő egy cég, annál jobban próbálja korlátozni és befolyásolni az állam, új szabályozásokkal és törvényekkel elsősorban, de annyira még nem nyíltan, hogy konkrétan beleszólnak a cégvezetésbe. Persze nyilván a részben/egészben állami tulajdonú cégeknél ez másképpen megy, de van bőven magántőke már Kínában, nem is kevés.

    NGA: Azt ugye tudod, hogy a Huawei-nek nem "a" fejlesztőközpontja van a finneknél, hanem "egy" fejlesztőközpontja van ott. Van még a franciáknál design fejlesztés, van Pekingben, Shanghaiban, Shenzhenben, meg csomó másik helyen is. Bogék is jártak a shanghai-i és shenzhen-i központban, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz HarleyCustom #161 üzenetére

    Én ugyan nem dolgoztam ott, de azt tudom neked mondani, hogy Norvégia nem EU ;)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz judas13 #168 üzenetére

    Helyes, nincs is értelme olyannal vitatkozni, aki még csak térképen látta az országot :N

Új hozzászólás Aktív témák