Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz FixY67 #6 üzenetére

    hat a gyalogos a neten az aki ellenorzott geprol fer hozza a nethez,kart nem okozhat. Aki viszont egy nem karbantartott trojaival/virussal fertozott geprol tolja az olyan, mintha kimennel az utra egy 30 eves tragaccsal, amirol hullik folyik minden. De nagyon elkanyarodtunk a tematol :)

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • lgb

    tag

    válasz FixY67 #6 üzenetére

    Miert ne tehetned meg? Ugy hivjak, hogy internet kavezo :) Bemesz, netezel, fizetsz, eljossz ;) Na ok, ez eleg durva volt. Teny persze, hogy a dolog nem ilyen egyszeru, de valahogy az is problema (es a jovoben meg nagyobb problema lesz!), hogy a dolgokhoz egyaltalan nem erto emberek (vagy a szomszed Pistike) altal telepitett "vindoza" annyi kartevot tartalmaz, hogy tobbet mar fizikailag nem lehetne a gepre tenni. Autonal sem varja el termeszetesen senki, hogy minden sofor legyen autoszerelo. Ugyanakkor, megis kell muszaki, ahol ellenorzik az auto allapotat, nyilvan elviszed valakihez, aki ert hozza. Nu, persze en is erzem, hogy ez kisse eros analogia, de azert azt se felejtsuk, hogy a szamitastechnika es az Internet igen fiatal dolog, megis egyre jobban eletunk reszeve valik, egy-egy komolyabb globalis problema (virusok, spam, adathalaszat, stb) egyre komolyabb karokat kepes okozni, illetve magat az infrastrukturat is terheli (email forgalom mar majdnem 90%-a spam, es novekszik, a spamek eredete pedig nagyreszt legalabbis a botnet-ekben keresheto, melyek atlagos r=1 userek gepein van). Tehat elismerem en, hogy a peldam kisse radikalis volt, de akkor mi mast lehetne csinalni? Mert ok, hogy most nem lepunk, stb, de elobb-utobb kell valami, jelenleg az Internet olyan mint a vadnyugat volt anno: mindenki azt csinal amit akar stb. Pedig ugye el kell fogadni, hogy nem csak jogaid es lehetosegeid vannak, hanem kotelezettsegeid is, ami alapjan akar buntetni is lehet. A gyalogos pelda kicsit eros (ahogy az en radikalis otletem is az volt - csak a velemenyem miatt irtam le), de itt van pl a kerekpar esete. Ugye nem kell hozza jogsi, nem kell muszakoztatni se a gepet, megis, igenis megbuntethetnek, ha valami galibat csinalsz, vagy olyan szabalyokat nem tertasz be a kozlekedes soran, amirol lehet, nem is tudsz, ha azzal vedekeznel, hogy: "dehat en csak kerekparos vagyok, nincs jogsim, nem voltam tanfolyamon, honnan kellett volna tudnom ezeket a szabalyokat?".

  • #95561216

    törölt tag

    válasz FixY67 #6 üzenetére

    Pedig nekik se ártana, de a bicikliseknek egyenesen muszáj lenne.

Új hozzászólás Aktív témák