Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lgb

    tag

    válasz DBob #2 üzenetére

    A net-kresz nem is lenne hulyeseg. Mesz az autopalyan, nekimesz par autonak stb, es kozlod: "bocsi en nem tudok igazan vezetni am, jogsim sincs". Abszurd, igen. De ha az Internetet kinvezzuk az "informacios szupersztradanak", ott pont ilyen emberek szaladgalnak. Eleve spam/miegymas terjedese is nagyban annak koszonheto, hogy rengeteg emberke szamitogepen van ilyen/olyan botnet reszet kepzo nemkivanatos elem. Ha meg szol neki az ember: "en ehhez nem ertek, ez engem nem erdekel!". Ez kb ugyanolyan, mintha az auto muszkai allapotaval nem torodik valaki, es azzal vedekezik, hogy ot ez nem erdekeli meg nem is ert hozza, o csak vezetni akarja, nem gond, ha a fek nem is mukodik pl ...

  • lgb

    tag

    válasz FixY67 #6 üzenetére

    Miert ne tehetned meg? Ugy hivjak, hogy internet kavezo :) Bemesz, netezel, fizetsz, eljossz ;) Na ok, ez eleg durva volt. Teny persze, hogy a dolog nem ilyen egyszeru, de valahogy az is problema (es a jovoben meg nagyobb problema lesz!), hogy a dolgokhoz egyaltalan nem erto emberek (vagy a szomszed Pistike) altal telepitett "vindoza" annyi kartevot tartalmaz, hogy tobbet mar fizikailag nem lehetne a gepre tenni. Autonal sem varja el termeszetesen senki, hogy minden sofor legyen autoszerelo. Ugyanakkor, megis kell muszaki, ahol ellenorzik az auto allapotat, nyilvan elviszed valakihez, aki ert hozza. Nu, persze en is erzem, hogy ez kisse eros analogia, de azert azt se felejtsuk, hogy a szamitastechnika es az Internet igen fiatal dolog, megis egyre jobban eletunk reszeve valik, egy-egy komolyabb globalis problema (virusok, spam, adathalaszat, stb) egyre komolyabb karokat kepes okozni, illetve magat az infrastrukturat is terheli (email forgalom mar majdnem 90%-a spam, es novekszik, a spamek eredete pedig nagyreszt legalabbis a botnet-ekben keresheto, melyek atlagos r=1 userek gepein van). Tehat elismerem en, hogy a peldam kisse radikalis volt, de akkor mi mast lehetne csinalni? Mert ok, hogy most nem lepunk, stb, de elobb-utobb kell valami, jelenleg az Internet olyan mint a vadnyugat volt anno: mindenki azt csinal amit akar stb. Pedig ugye el kell fogadni, hogy nem csak jogaid es lehetosegeid vannak, hanem kotelezettsegeid is, ami alapjan akar buntetni is lehet. A gyalogos pelda kicsit eros (ahogy az en radikalis otletem is az volt - csak a velemenyem miatt irtam le), de itt van pl a kerekpar esete. Ugye nem kell hozza jogsi, nem kell muszakoztatni se a gepet, megis, igenis megbuntethetnek, ha valami galibat csinalsz, vagy olyan szabalyokat nem tertasz be a kozlekedes soran, amirol lehet, nem is tudsz, ha azzal vedekeznel, hogy: "dehat en csak kerekparos vagyok, nincs jogsim, nem voltam tanfolyamon, honnan kellett volna tudnom ezeket a szabalyokat?".

  • lgb

    tag

    válasz #95590400 #9 üzenetére

    Azert ez nem ugyanaz. Amugy az autozas torteneteben sem volt mindig jogsi/muszaki, az elejen ugye az vezetett, vett autot (esetleg epitett) stb, aki csak akart, es bar biztos nem vagyok benne, gondolom ok is hasonlo keppen felhaborodtak, hogy nekik joguk van autozni csak ugy, milyen elven mernek bevezetni barmilyen korlatozast, kotelezettseget, stb, amikor az az o autoja, es azt csinal vele amit akar, es ugy csinalja ahogy akarja. Amugy igen, gyalogost is meg lehet buntetni, ha pl piros lampanal mesz at a zebran, szerintem. Tehat ilyen elven neten is buntetheto lenne. Imho most az Internet azt a korat eli, mint az auto feltalalasa utan: nincs szabalyozas stb. Valami azert kell, mi lesz itt par evtized mulva, ha minden ugy folytatodik ahogy most (lasd pl spam es virusok terjedese)? Hiszen a statisztikak szerint a szamuk folyamatosan no. Vagy akkor mondjatok mas megoldast. A software gyartokat sem lehet a vegletekig felelosse tenni, lasd pl vista esetet, hiaba probalnak beepiteni biztonsagi kerdeseket stb, ha maga a user a hulye, es egyszeruen nem erdekli a biztonsag. Ezert gondolom, hogyha nem is "jogsi" kene, elobb-utobb el kell hogy jojjon a kor, amikor mar alapmuveltseg resze kene hogy legyen, miszerint valamennyire a klikkelek ezerrel elven felul is illene erteni hozza, legalabb alapfokon, pl ilyen szinten tanitani kene az iskolaban. Hiszen ha minden igy folytatodik, elobb-utobb annyira fontos lesz az Internet es a szamitastechnika, mint mondjuk a gyaloglas, amit ugye szinten meg kell tanulni, mas kerdes, hogy ez elegge magatol ertetodo modon jon, es sokkal fiatalabb korban :) De sorry, ha nagyon off-topic a tema mar, szoljatok am ram :) A kerdes viszont szerintem erdekes, foleg hosszu tavon ...

Új hozzászólás Aktív témák