Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz descence #47 üzenetére

    Nem vagy kivétel. Csak akinek nincs baja vele, az nem hőbörög fórumokon. Azaz, a nagy átlagnak nincs vele baja.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz macman507 #198 üzenetére

    Ezt elég sokan megjósoltuk. Igaziból szerintem pont, hogy ahhoz képest, hogy ingyen van és ezerrel kellene terjednie, rohadtul lassan terjed. Mondjuk nyilván lassan terjed, amikor ha őszinték akarunk lenni, akkor a win8-as eltévelyedés után, ez már lassan felér a win7 szintjéhez, de ezért meg minek OS-t cserélni?

    Pláne, hogy akinek win7 jó volt eddig, feltehetőleg amúgy se épp mai géppel nyomul, és csak szopatná magát win10-el. Szóval lehet, hogy igaza volt a Lenovo-s emberkének, hogy elhibázott volt ez az erőltessük rá mindenkire a win10-et, mert így tömegeket szopattak meg. És a végén az emberek nem azt mondják, hogy jé de jó lett, hanem hogy de szar lett az új win, mert ettől kezdve folyton kiakad a gép, instabil lett stb...

    Plusz az induláskor jó indulattal hívhattuk bétának, szerintem a november végi update-el eljutott egy nyugodt szívvel bétának, akár béta2-nek hívható szintig. És ha minden igaz, idén márciusban fog szerintem elérni egy stabil, vállalható, normális beépített appokkal érkező (Mail app mostanra tud pl. több címet összevonva kezelni egy közös inbox alatt, foto app a mai napig sem tud shared folder-t kezelni, Edge böngészőt inkább hagyjuk stb...), mindenkinek nyugodt szívvel ajánlható, kiforrott driver háttérrel rendelkező szintig.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz King Unique #200 üzenetére

    "Amúgy tech. oldalról nézve, nem feltétlen értem, hogy miben rejlik a Win7 überelhetetlen szintje?"
    Semmiben, egyszerűen csak működik, régi cuccokhoz is vannak hozzá driverek.
    És igaziból a DX12, Edge, Windows appok az egyetlenek, amik hiányoznak róla. Szvsz, aki eddig sem váltott win8-ra win7-ről, annak ezek közül egyik sem hiányzik, akkor meg egyszerűen minek váltson?

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz King Unique #208 üzenetére

    "Bár manapság, ha valaki új vasat vesz, akkor ott könnyen előfordulhat, hogy épp a Win7-hez nincsenek driverek, főleg laptopoknál."

    Végig régi gépekről beszéltem, új gépet ki az a hülye, aki nem win10-el használ? Csak azt akartam bizonygatni, amit úgy látom te is belátsz, hogy régebbi, jól működő, egy adott célra használt gépeknél, egyszerűen nincs miért win10-re váltani, ingyenes frissítés ide, vagy oda.
    És ez totál jól látszódik a nagy sikernek beállított, valójában közel sem olyan szép statisztikán, hogy a nép tényleg nem harapott rá a win10-re.
    Gyakorlatilag új gépek jönnek win10-el, és a gamer társadalom állt át egyöntetűen. Plusz a geek réteg, mint én is, mert szeretem az újat használni, kipróbálni. Ettől függetlenül, ha őszintén meg kellene mondanom, hogy miben jobb a win10 a 8.1-től, vagy a 7-től, akkor háááááát, nagyon nem tudnék egyetlen egy őszinte érvet se hozni azon kívül, hogy újabb (nem játszok, engem DX12 hidegen hagy, plusz mutassatok DX12-es játékokat ;] Edge szar, win appokat meg ki nem szarja le).

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz King Unique #227 üzenetére

    Ha emlékszel XP-ről nem is váltottak el a népek, csak fájdalmasan lassan. Pedig XP-hez képest a win7 azért igen komoly előrelépés volt, ellentétben a win7 utáni bármelyik windows-al.

    Mindig szeretem kipróbálni az újdonságokat. Emlékszek win3.1 után 95 mekkora előrelépés volt. Win98-nál, hogy rácsodálkoztam, hogy nem omlik össze félóránként, csak naponta 1-2-szer. 98 után az XP is komoly előrelépés volt, mind megjelenésben, mind stabilitásban, mind gyorsaságban.
    Aztán ugyanez a jó érzés fogott el win7-re váltáskor (Vista kimaradt az életemből). Egyszerűen jól esett ránézni, gyorsabb volt az egész rendszer, mint a régi XP-s, és atom stabil. Akkoriban még a DX10 is lázba hozott.
    Aztán amikor hosszas vajúdás után kijött a win8, nem akartam elhinni, hogy ez ilyen szar, erőszakkal kellett magam szoktatni hozzá. Fájt használni, ránézni, noha a sebességével, stabilitásával nem volt gond. 8.1-el elfogadhatóvá vált, de jó azért nem lett (kivéve az érintőképernyős laptomon, azon meg a win10 lett fájdalmas, mert a 8-as sokkal érintőképernyő barátabb volt).
    win10-től már eleve nem vártam sokat. Vártam egy agyon hypeolt új böngészőt, meg vártam tök jó beépített windows appokat. Meg sok kis csodát, hogy majd folyton jönnek ki hozzá az újabb és újabb feature-ök. Na mindebből a mai napig se lett semmi (vagy közel sem abban a tempóban mint vártam, elég csak megnézni a tragikus Fényképet app insider visszajelzéseit). Bár tagadhatalan, hogy lassan kezdenek a default app-ok használhatóak lenni. Érintőképernyős laptop-on meg a 10-es egyenesen sokkal rosszabb lett, mint a 8-as. Nem is értem, hogy gondolták ezt tabletre?

    Úgyhogy ugyan win10-et használok 3 gépen is, 8.1-et pedig egy régebbin, de kortánsem azt kaptam amit vártam. Mivel ingyen jött, így fel nem háborít a dolog, ha fizettem volna, akkor biztos anyáznék, meg az is biztos, hogy ha pénzt kérnének ezért a produktumért, akkor ugyanúgy járna mint a win8, és abszolút nyom nélkül tűnne el a süllyesztőben.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák