Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adamyno

    tag

    Én itt élek a Balaton déli partjától 12 km-re délre egy 440 lelkes kis faluban. A legnagyobb problémám évekig az internet volt, mert nem volt semmi csak betárcsázós net kb. 2008-ig. Utána hoztak 1 megabites wifist netet, ami soha nem volt 1Mbit és az idő legnagyobb részében internet sem volt. A havidíj 4500Ft volt 2 év hűséggel, nekem Győrben akkoriban már 25 megás netem volt az albérletben havi 2000Ft-ért. Aztán sok-sok könyörgés, aláírások meg hasonló dolgok után a T megmozdította azt a bizonyos kisujját és végre lett elérhető ADSL kapcsolat. Max. 5Mbit (amit egy évvel ezelőtt 10-re emeltek). Drága, /ami részben köszönhető a kábeladónak is/ de legalább stabil. Évekig utaztam napi 100-400 kilométereket a Dunántúlon és nagy problémám volt, hogy nem volt normális mobilinternet sehol. Telenoros lettem, mert az legalább olcsóbb volt a többiekhez képest és itt volt EDGE, a többi szolgáltatónak csak GPRS. Kb. 3 éve a Vodafonnak van 3G, de most már HSDPA+ hálózata itt és az a legolcsóbb. A többi szolgáltatónak EDGE van. Természetesen Vodás lettem amint lejárt a Telenoros szerződésem. Még az erdőben is 20 megabites netem van, ami nem rossz mert motoros túrák közben is tudok informálódni, tájékozódni vagy épp felhívni valakit Skype-on. Örülök neki, komolyan mondom. Remélem magával hozza a versenyt ez a lépés és a többi szolgáltató is fejleszt, valamit lejjebb viszik az árakat.

    A fejlesztés nem arról szól szerintem, hogy 8 városba csinálunk 3G-t, utána 8-ba HSDPA-t, utána HSDPA+-ot, aztán meg 4G-t. Nem kell mindenkinek 500 megás mobilinternet szerintem, bőven elég a 10-20 is egy mobil eszközre, de az legyen. Aki torrentezni akar meg letölteni a fél világhálót, annak ott az üvegszál. Nemde?

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

  • Adamyno

    tag

    válasz Stonerice #14 üzenetére

    Analóg netet? Vagyis betárcsázós 56k-s modemmel netezel percdíjra? Ez nehezen hihető főleg, hogy 10 megabitet említettél. Az ADSL mozaikszó Asszimetrikus Digitális Előfizetői Vonalat jelent magyarul. Digitális. Sokkal szélesebb, és más frekvenciákon működik mint az analóg modem (ami a rendes telefonvonalat használja az emberi hang frekvenciasávjában, emiatt telefonálni sem lehet közben).

    #16 gghrtz

    Egy időben elég komolyan megindultak a vezetékes internet fejlesztéssel (amibe egyaránt értendő réz- és optikai alapú kábel), de köszönhetően a mi kis csodálatos kormányunknak: bevezették a kábeladót. Ennek hatására nemcsak abbahagyták, hanem sok-sok helyen vissza is bontották a (fél)kész infrastruktúrát. Erről ennyit. Mi szükség volt rá? Ugye a külön kivetett telekom szektor adóról nem is beszélve.

    Máshoz nem értenek csak az adóztatáshoz.. :P Aztán utána meg mosolyogva mondják a médiának, hogy Magyarországnak fel kell zárkóznia Európához, mert nagy a digitális írástudatlanság. És ők már dolgoznak ezen... jah. Osztják az ingyen laptopot boldog-boldogtalannak (csak nekem nem), annak is akinek tűzifára vagy élelmiszerre nagyobb szüksége lenne. Na mindegy. Errefelé mi már nem lepődünk meg semmin... már az ingerküszöböt sem éri el.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák