Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gghrtz

    őstag

    válasz Stonerice #14 üzenetére

    Ja ne is mondd, én hozzám tavaly kötötték be az ADSL-t, a DSLAM nem a közelben van sajna (egy kis falu lakótelepén lakom) Előtte mikrohullám volt drágán>kis adatsebbesség (a ping kurva jó volt, és atomstabil volt a net), és előtte 7 azaz hét évig könyörögtem, hogy kössék be az ADSL-t, de mindig azt mondták, hogy NEM LEHET. Csak nekem van most ADSL itt a lakótelepen. Elejében majdnem 8 mega volt, most valamiért 6,5 kb... A lényeg az, hogy simán beköthették volna régebben is, csak a marhák valamiért tojtak rám nagy ívben. (2,5-3km-re van a DSLAM egyébként). Ennyit a T-ről. Optikáról csak álmodom, valószínűleg hamarabb fogok innen elköltözni, minthogy bekössék ide. (ami lehetséges lenne simán, mert sok sok kilométerre kilehet húzni az üvegszálat, de hát az nem biznyic) Tanulság: Aki falun lakik dögöljön meg!

  • Adamyno

    tag

    válasz Stonerice #14 üzenetére

    Analóg netet? Vagyis betárcsázós 56k-s modemmel netezel percdíjra? Ez nehezen hihető főleg, hogy 10 megabitet említettél. Az ADSL mozaikszó Asszimetrikus Digitális Előfizetői Vonalat jelent magyarul. Digitális. Sokkal szélesebb, és más frekvenciákon működik mint az analóg modem (ami a rendes telefonvonalat használja az emberi hang frekvenciasávjában, emiatt telefonálni sem lehet közben).

    #16 gghrtz

    Egy időben elég komolyan megindultak a vezetékes internet fejlesztéssel (amibe egyaránt értendő réz- és optikai alapú kábel), de köszönhetően a mi kis csodálatos kormányunknak: bevezették a kábeladót. Ennek hatására nemcsak abbahagyták, hanem sok-sok helyen vissza is bontották a (fél)kész infrastruktúrát. Erről ennyit. Mi szükség volt rá? Ugye a külön kivetett telekom szektor adóról nem is beszélve.

    Máshoz nem értenek csak az adóztatáshoz.. :P Aztán utána meg mosolyogva mondják a médiának, hogy Magyarországnak fel kell zárkóznia Európához, mert nagy a digitális írástudatlanság. És ők már dolgoznak ezen... jah. Osztják az ingyen laptopot boldog-boldogtalannak (csak nekem nem), annak is akinek tűzifára vagy élelmiszerre nagyobb szüksége lenne. Na mindegy. Errefelé mi már nem lepődünk meg semmin... már az ingerküszöböt sem éri el.

    - Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Új hozzászólás Aktív témák