Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Domonkos #1 üzenetére

    Munkára eldobható nyomógombos Samsung buta telefon. Amúgy egy ezer éves Moto G5-öt használok amin nem netezek nem wifizek. Még akkor vettem amikor beszart a navi az autómban és a telefon olcsóbb volt mint venni egy újat.

    (#2) Viktor0610: Nem azzal van bajom, hogy bevezetik. Aki akarja használja. Én biztosan nem fogom ha ennek az az ára, hogy bukom a ~15 éve meglévő gmail címemet hát legyen.

    (#6) Krogoth: Az nekem több mint elég. Utánaolvasok, köszi.

    (#12) Viktor0610: Bankomon kívül csak a net szolgáltatómnál és helyi kórházban van leadva a privát számom mint kapcsolattartó. Sehol máshol. Ezen a jövőben sem szándékozom változtatni.

    (#18) AxBattler: Nem emiatt állítottam át. A Google az első néhány oldalon (többnyire) olyan oldalakat hoz amelyek tejelnek, hogy előre kerüljenek a találati listában. Egy barátomat is hónapokon át bombázta a magyarországi képviselettől valaki, hogy hirdesse magát náluk mert sokkal több találatot hoz stb... Nehezen esett le neki a szitu, csak közötte az ebet a karóhoz. Egy olyan autós fórumról beszélünk amire kb. 15 ember írogat, 70-80 fő látogatja aktívan és egy fia reklám nincs rajta elhelyezve. És ez jó is így.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    Youtube by Google. :W

    Megtekintettem volna egy trágársága miatt korhatárosnak megjelölt videót (Kathi Béla :DDD ). Jelentkezzek be a megtekintéshez. Megtettem és, oh...

    Bankkártya? Igazolvány másolat? Mi van? Minek? Miért?
    Következő mi lesz kedves Google? Küldjek nyálmintát? Gitteljek bele egy fiolába?
    Vagy megfelel néhány csepp vér is ujjbegyből? Az anyátok kíváncsi úristenit már tényleg.
    Ezt nektek...

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz rgqjx #81 üzenetére

    "Ha egy kiskorú nézhetne nem neki való tartalmat, akkor meg azon menne a hőbörgés, jól sejtem?"

    Figyi. Tele olyan videókkal a youtube amit mindenféle ellenőrzés nélkül egy szimpla bejelentkezéssel bárki megtekinthet. Egy kisgyerek is akár. Nem kér a rendszer sem életkor megerősítést sem semmilyen azonosítást. Tizennégy éves amerikai hülyegyerek bejelentkezik megnézi ahogy szitává lőnek egy embert megtetszik neki a dolog aztán másnap már apuci fegyverével megy iskolába. A történet végét mind ismerjük. Ezzel szemlátomást semmi problémája a méltóságos guglinak.
    Ezek után több mint vicces, hogy egy olyan videó miatt amin egy állat erőemelés közben azt ordítja, hogy "nem vagyok buzi" ahhoz adjak meg nekik igazolványmásolatot ha meg akarom nézni. Mert miért is? Nevetséges. Kösz de nem. :N
    A személyes adat érték. Számukra mindennél értékesebb épp ezért azt kifejezetten óvni kell az ilyen nagy tech cégektől. Az ég világon semmi közük nincs hozzá. Nekem ezért ment a levesbe néhány évvel ezelőtt egy facebook profilom. Nem fogadták el, hogy úgy küldtem be a személyimet, hogy ki volt takarva a facebookon is megadott születési dátumommal megegyező születési dátumot leszámítva minden releváns infó rólam. így nem jó, küldjem el újra. Természetesen elküldtem újra. Ja nem. De tudom tudom, minderre csak a személyre szabott reklámok miatt van szükségük és sehol sem tárolják pláne nem adják át harmadik félnek stb. Sőt az én érdekem, hogy megadjak magamról mindent IS tulajdonképpen ezt értem teszik, értem dolgoznak! Hát persze... Értem ugyan ne tegyék. A Google a Facebook így is sokkal többet tud az emberekről mint kéne történetesen ha azok nem is használják a szolgáltatásaikat akkor is. És gátlástalanul kereskednek az ilyen-olyan módon összegyűjtött akár érzékeny személyes adatokkal amiből szép nagy halom pénzt csinálnak időről időre. Pont ezért mindketten bekaphatják a pisilőmet és egymás kezét fogva elballaghatnak oda hová gondolom.. :P

  • 8th

    addikt

    Új fejlemény. Délután kénytelen voltam elküldeni nekik a személyi igazolványomról készült fotót viszont magától értetődően kitakartam az igazolvány számát és az arcfotót. De semmi mást nem. Ugye az volt a kérésük, hogy tiszta bevillanásmentes legyen a fotó és olvasható legyen rajta a név és a születési dátum. Ennyi és semmi több! Nos, ez maximálisan teljesült. Hamarjában megérkezett a válaszuk: [kép] Ezen jól fel is húztam magam. Nem vagyok hajlandó úgy elküldeni az irataimat, hogy nincs kitakarva rajta az igazolvány azonosító száma és a képem. Naná, hogy nem. Még szép! Ha ezen múlik inkább nem használom többé a youtube-ot sz*rok bele. Retusálatlan igazolványfotó? Miért? Minek? Kinek? Hogyan is kezelik a beküldött képeket és ki tudja leellenőrizni, hogy valóban törlik-e vagy csak azt mondják? Ellenőrizhetetlen, hogy mit csinálnak a felhasználóktól így kizsarolt érzékeny adatokkal. Este utánanézek, hogy melyik magyarországi hatóság felé jelentsem a dolgot, mert ez így elég meredek.

Új hozzászólás Aktív témák