Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jonaleth86

    csendes tag

    Sziasztok, az alábbiakban kérném segítségeteket:

    Vásároltam egy ASUS RT-N18U típusú routert a 240 megás UPC netemhez (wi-frees modem, ki van kapcsolva rajta a wifi). A firmwaret frissítettem a 3.0.0.4.378_9459 verzióra, majd bekapcsoltam a QoS funkciót, és itt történnek fura dolgok. Ha beállítom feltöltésnek a 20 megát, letöltésnek a 240-et, és elvégzek egy speedtestet, akkor mind a letöltés, mint a feltöltés fixen ~15 megára áll be. Kísérleteztem, és függetlenül attól, hogy mit állítok be letöltési max sebességnek, a tényleges le és feltöltési sebességem a feltöltési sávszélességnek megadott érték 3/4-e. Ami mégfurább, hogy hiába van beállítva a routeren a max sávszél 10 megára, az androidos mobiltelefonomon simán 50 megával töltök le, mintha a wifire a QoS-ban beállított limitációk nem is érvényesülnének.

    Azért vettem ezt a routert, hogy a nethez vezetékkel kapcsolódó PC-men akkor is tudjak lagmentesen játszani online játékokkal, ha a wifit használó szobatársamra rájön a torrentezhetnék. De ha a QoS nem hat wifire, akkor felesleges az egész.

    A gépemen 64 bites Win 10 fut, a hagyományos QoS-t állítottam be a routeren. A felhasználó által beállított QoS szabályokban az alapértelmezett lista mellé hozzáadtam a Diablo 3-at. A netem letöltési sebessége eléggé ingadozik, de 80 mega alá sosem ment.

    Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit nézhettem be?

  • Jonaleth86

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #3951 üzenetére

    A UPC-s egységet átállítottam bridge módba, de valamennyi probléma továbbra is fennáll.

Új hozzászólás Aktív témák