Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkf

    aktív tag

    jajj ezek olyan szép, és tökéletesen parttalan eszmecserék.
    nem rég láttam egy dokumentum filmet, már nem tudom miről, mert annyira azért nem érdekelt a téma, amiben szintén az ausztrál állam bízott meg egy helyi szakértői szervet valamivel, de hogy hogy nem végül csak találtak bizonyítékot a végső publikus riportjuk kozmetikázására.
    sajnos mindenki, aki azt gondolja, hogy akár az 5G bevezetése pusztán tudományos alapokon nyugodhat, nagyon fiatal, vagy naív, vagy mindkettő.
    közhely, de attól még igaz, hogy mindent a pénz irányít, és ha pénzcsinálás közben még technológiai fejlődést is előidézhetünk, az a legjobb kombó :)
    csak sajnos nagyon gyakran fordult elő már a történelem során, és napjainkban is teljesen gyakori jelenség, hogy olyan emberek döntenek közvetve vagy közvetlenül emberi életekről, akik vagy nem rendelkeznek ehhez 100%-ig megbízható információval, vagy a kollektív felelősségtudat mint olyan, idegen tőlük. és persze ott van még a "hűbazzmeg, ezt benéztük" faktor.
    ahogy egy előttem szóló már leírta, és én ezzel tökéletesen egyetértek, ez az a kategória, ahol az idő múlásával lehet majd csak egyértelmű kijelentéseket tenni, már csak azért is, mert itt az egyéni emberi érzékenység is tényező.
    csak egy példa a WHO kezdeti kontra a mai állásfoglalása a mobiltelefóniával kapcsolatos sugárzásról. ha a mobilozás olyan ártatlan dolog, miért lehetséges, hogy bíróságok kártérítést ítélnek meg masszív "mobil fogyasztók" részére, akik agyrákot kaptak a napi átlag két óra mobilozástól? persze lehet, hogy én sem hiteles forrásokat olvasok :)
    mindenki döntse el maga persze, melyik verzióval kényelmesebb együttélnie.

    "Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

  • kkf

    aktív tag

    válasz Degeczi #411 üzenetére

    összesen 3 ilyenről olvastam, a legutolsó Olaszországban egy sales-es figura volt, akinek nyilván non-stop a fülén volt vmi készülék. a vádiratot nem tették közzé egyik esetben sem, pedig szívesen elolvastam volna az érveléseket, mert én is nehezen igazolhatónak tartom az összefüggést. lehet mindhárom kacsa is volt, de igazából ez nem változtat semmin.
    legalább annyian "bizonyították be", hogy ez a fajta és erősségű sugárzás káros, mint ahányan azt, hogy nem, és akkor a háromgé még a kanyarban sem volt. és persze arról is folyamatosan megy a vita, hogy milyen mértéktől káros.
    a megnövekedett mértékű rákos megbetegedések természetesen ezer egyéb dologgal hozhatók összefüggésbe. simán lehet rá legyinteni, hogy "de az cigizett", "annak meghalt a felesége, és belebetegedett", de a nap végén, amit én végtelenül sajnálok az az, hogy ki leszünk téve valaminek, amiről nem tudjuk (valószínűleg sosem majd) biztosan, hogy káros-e, illetve, hogy konkrétan RÁD hatott-e, ami lehet, hogy az utolsó csepp volt - némileg költőien fogalmazva - azon "káros hatások tengerében", amiket amúgy is nehéz vagy lehetetlen elkerülni mindennapjaink során, mindezt azért, hogy - most kicsit túlzok, mert ugye a bushman-nak is jár a sivatag közepén a szélessáv, különben diszkriminatívak vagyunk - emberek a 6"-os phabletjükön 8k-ban tudják valamelyik jóképességű reggeli szarását streamelni, és én nem választhattam, hogy én ezt kérem-e.

    "Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

Új hozzászólás Aktív témák