Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz bta1 #435 üzenetére

    Kicsit zavaros lett a végére amit írtam (pontosabban, tán összekavarodott az amiből ki akartam hozni az egészet), nem akartam ennyire belemenni így annak megfelelően kezdtem...
    De lényegében igen. A fogyasztói magatartás is felelős, mert ha "nem ugrana bele" ezen "üzletekbe", nem történhetne meg az, hogy kvázi "kirúgják alóluk a lovat" amikor kiderül, hogy visszafizetni nem képesek a sok felvett "jó ötletnek tűnő" hitelt.
    A hitel mint olyan, nem feltétlen rossz dolog, és a gazdaságot valóban fel tudja pörgetni, de egyben nagyon veszélyes is ha rosszul kezelik ... és márpedig utóbbi igaz erősen.
    Eleve, az emberek nem tanulják meg, hogy mi is pontosan a hitel és mivel jár(hat) ... tudják persze, de a lényegét "nem értik", igaz többnyire nem is érdekli őket. Sokan emiatt túlvállalkoznak velük kapcsolatosan, mások meg ódzkodnak minden fajtájától.

    Anno nekünk egy 15 éve kb. semmit se tanítottak róluk ... talán említés szinten volt róla szó minimálisan.. Nem tudom manapság van-e kimondottan olyan tantárgy ami a pénzügyekkel foglalkozik (egy fél évet simán megérdemelne, és szükséges lenne, de bőven több mint fél évnyi anyagot lehetne belőle csinálni)..
    Egyszerűen már iskolában tanítani kellene ezen dolgok működését, persze.. könnyen el lehet itt már menni a megtakarítások, "befektetések", és hasonló témák felé is ...
    Persze, akinek van "gógyija", az talán "túlél", és megtanul dolgokat ezzel kapcsolatban iskolán kívül... a "plebje" meg jó lesz fogyasztónak aki csak csüng a gazdaság csecsén és elsők között kopik fel az álla ... de majd jön jóságok állambácsi aki segít és lehet "megmentő" a szemekben a "gonosz és erkölcstelen" bankokkal szemben (ha a helyzetet jól kezelik le) ... ha nem akkor velük együtt szidják őket is és majd az "ellenzék megoldja" helyzet lehet a vége..

    Persze, amikor a gazdaságok egymásra áthatással vannak és ha a szomszéd ország hitelállománya "bedől" a saját is megsínyli, így az oktatást egységesen valamennyi helyen kéne végezni... De utóbbi már sok más gondot is felvet, hisz egyszerűbb dolgokban sincs sokszor együtt értés.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák