Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike8212

    tag

    válasz NwL #12246 üzenetére

    Jó döntés!
    E5440 nekem is az van (460 FSB 3.910 Mhz) Asus p5k premium lap. Gratu , hogy sikerült moddolt biost gyártani - készíteni. Nekem csak a lengyel oldalról letöltött működött rendesen. Witcher 3 FPS tekintetben [szerintem] 35-47 FPS között alakul majd. De majd írj. Dobáld a tuning teszteket. :)

    Ja és , az alap hűtővel minimális OC-ra már képes vagy.

    [ Szerkesztve ]

    The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

  • NwL

    tag

    válasz NwL #12246 üzenetére

    Sziasztok!

    Tegnap beszereztem egy ordas hőcsöves toronyhűtőt. Eléggé megszenvedtem a felrakásával, a felfogató keret csavarjától nem fért oda hőcső, mivel kisebb anyám nem volt rá, így kénytelen voltam átmenetileg gyorskötözővel megoldani négyből egy felfogatást (egyébként stabil lett :DDD ). A venti sem rá való, egy 12 cm-es elég halk jószág, de ez is maszek felfogatással került rá.

    Tegnap éjszaka bepróbálkoztam a tuninggal, (sosem csináltam még).

    Fixáltam a pci express freq-et 100 MHz-en. A cpu ratio-t 8,5x raktam.
    A DRAM freq-et a lehető legkisebbre állítottam (úgy hogy 800 mhz alatt maradjon), majd elkezdtem emelni az FSB-t, amikor a win kékhalálozott (volt hogy már tötéskor, volt hogy csak a terheléses teszt alatt), emeltem a feszt.
    Az FSB termination voltage-t is 1,2-ről 1,3V-ra állítottam, illetve a DRAM voltage-t is megemletem 1,8-ról 2 V-ra

    Jelenleg itt tartok, a rendszer stabil terhelés alatt is, bár már nem is nagyon merem tovább húzni:

    FSB: 430
    CPU ratio: 8,5
    DRAM: 860Mhz
    CPU Voltage: 1,4875 V
    FSB Termination Voltage: 1,3V
    DRAM Voltage: 2.00V

    CPU: 3,66 GHz

    Hőmérsékletek:
    IDLE: 45-48 °C
    Terhelve: Max 68 °C

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    Szeretnék tanácsot kérni, mivel ez az első proci húzásom, valamit lehet-e még finomhangolni rajta, nem állítottam-e valamit rosszul, nem adtam túl sok feszt? Esetleg valamit nem így kellett volna, vagy bármi jó tanácsot, megerősítést vagy kritikát.

    Úgy érzem a vga lett a szűk keresztmetszet megint....

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák