Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz juhiimi #10713 üzenetére

    Csak nekem tűnik soknak a 77 °C processzor hőmérséklet, egy alapórajeles E5450-nél? E5430 és E5440-eseket néztem a magasabb bordás gyári Intel hűtőkkel a rézmagosnál 60-62 °C-nál, a nem rézmagosnál sem ment 65-66 °C-nál fentebb terheléses teszteknél. Én a helyedben megpróbálnám alulfeszelni a processzort. Az egyik haveromnak pl. van egy Q9550-es processzora, alapfeszültségen főzi a processzort, ezért vett egy jó nagy, és jó drága processzor hűtőt, amíg rájött, hogy 1,1V-on még 3600 Mhz-en is elműködik, 50 °C-on.

    Pár hete az egyik rokonom elhívott, hogy nézzek már rá a gépükre, mert 2-3 óránként kifagy. HP 8200-as I5-ös processzorral. Processzort átpasztáztam (nem volt még száraz), ramokat kiszedtem, érintkezőit áttörölgettem, tápot szétszedtem, nincs e púpos kondi. Semmit nem találtam, ami indokolta volna a fagyásokat, a ramok sem hibáztak. Jóformán a portalanítás volt ami már szükségszerű volt, de még az sem volt vészes. Portalanítás és pasztázás előtt itt is max. 77 °C volt a proci hőmérséklet, utána max 71°C és elmúltak a fagyások.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák