Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToMmY_hun

    senior tag

    Szerintem web programozónak nem szükséges olyan hatalmas tudásbázis, amit ne lehetne összeszedni néhány tanfolyam elvégzésével. Ezen a területen a hibának szinte csak és kizárólag anyagi kár lehet a következménye, ami kevésbé fájdalmas, mint az emberi sérülés. A kritikus szolgáltatások, mint a banki rendszerek, autonóm eszközök, az önvezető autó, a teljesen automatizált személyszállítás, az erőművek felügyelőrendszere és a robotika mind olyan terület, amelyen biztosan nem fognak alkalmazni egy GreenFox-on végzett hallgatót, de még az egyetemről is csak a jobbakat.
    Viszont sok olyan terület van - például a már említett webfejlesztés is - ahol egy kezdővel is lehet haladni, meg lehet neki tanítani a technológiát és utána tud érvényesülni magától is kellő intelligencia mellett. Nyilván ide is kell egy képzett és tapasztalt programozó is az architect feladatok ellátására, de a kódolást meg tudják oldani az ügyes tanfolyamot végzett emberkék is.

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz r3dsnake #20 üzenetére

    Belefutottál abba a hibába, amibe a legtöbb felhasználó. Nem vetted figyelembe, hogy windows-t már több éve használsz és a sajátosságait szép lassan, sok idő alatt tanultad meg. Linuxon teljesen máshogy kell megközelíteni a dolgokat, az is tanulható, összességében szerintem még egyszerűbb átláthatóbb, mint egy Windows. :)

    [ Szerkesztve ]

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz r3dsnake #23 üzenetére

    Na, pont oda nem jó, ezzel egyet értek. Szerverre viszont sokkal kezesebb, mint egy windows - legalábbis amennyit én szórakoztam szerverekkel, azok alapján ezt kell hogy mondjam. :) Otthonra se a legjobb sajnos, mert kevés alkalmazás van, azoknak se jó a minősége és ugye nincs DirectX.

    Az alkalmazás telepítés szerintem nem olyan szörnyű, ha van egy csomagkezelőd. Néha be lehet sz.pni a függőségek miatt, de azért ez legtöbbször kijátszható. ;)

    [ Szerkesztve ]

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz #59070464 #25 üzenetére

    Asztali alkalmazásokról beszéltem, ezt elfelejtettem hozzátenni. Ne mondd, hogy a Linuxra elérhető alkalmazások minőségben megközelítik a Windows-os alternatívákat, mert ez nem igaz. Mondok is konkrét példákat. Akartam egy zenei szerkesztő programot Linuxra, ami nem ezer éves és tud effektezni. Nem találtam normálisat, Windowsra meg millió variáns van, sokkal több feature-rel. Aztán akartam egy olyan programot, ami tud videót készíteni a képernyőről. Linuxon ez egy órás keresés volt, mire találtam egy olyat, ami működik - persze az is bugos volt és csak kill-lel tudtam leállítani. Windows-on ez 5 perc volt, pont pár napja volt rá ismét szükségem. Aztán haladhatunk az irodai alkalmazások területe felé, az Open/Libre Office funkcionalitásban messze le van maradva az MS Office csomagtól. Ez a tendencia minden felhasználó programnál megfigyelhető. Érthető is az oka, Windows-nak hatalmas felhasználói bázisa van, sok üzleti ügyféllel, akik hajlandóak fizetni a programokért. Linux esetén egy rétegfelhasználói igény van csak, és nyilván kisebb a fizetési hajlandóság is. A tények makacs dolgok.

    Egyébként nem kérek személyeskedést, sőt, kifejezetten kérem a mellőzését. Én próbálok pártatlanul értekezni a témáról, lehet hogy nem mindig sikerül, de akkor szívesen fogadom a korrekciót. A személyes sértegetés primitív módja a vitázásnak, szóval ha van rá mód kerüld el, én is így teszek. :U

    [ Szerkesztve ]

    C programmers never die, they are just cast into void.

  • ToMmY_hun

    senior tag

    válasz #59070464 #27 üzenetére

    Valóban nem sokat foglalkoztam vele, ezt aláírom. Lehet, hogy belefutottam én is abban a hibába, hogy nem hagytam elég időt a dolognak. Az, hogy Windowson tele vannak reklámokkal az alkalmazások nekem sem tetszik, ebben tényleg jobb a linux. Ami viszont szintén hiányzik nekem, az a profi C++ IDE Linux alól. A CodeBlocks-on kívül szinte semmi sincs, ami használható. Persze, ott van a notepad++ és a GCC toolchain, de messze nem olyan kényelmes haszálni, mint egy Visual Studiot. Persze ez rétegigény, de nekem ez is fontos.

    Tapasztalataim szerint az open source programok minősége a felhasználói bázis méretétől függ. Nem sok kódban látom, hogy lennének kezdeményezések tesztelésre - meg is értem őket, az monoton, unalmas és hálátlan feladat fejlesztői szemmel. Ennek következményeként a hibák akkor jönnek elő, ha elkezdik a felhasználók használni a programot (nyilván ez fizetős programoknál is így van, de ott az alapján amit eddig láttam kevesebb a hiba). Viszont abban teljesen igazad van, hogy egy open source, sok ember által használt program minősége magasan ver egy cég által fejlesztett programot (feltételezve azt, hogy egy egyszerű, általános programról van szó, amiben nincs nagy innováció)

    C programmers never die, they are just cast into void.

Új hozzászólás Aktív témák