Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #62 üzenetére

    Na ugye, nem csak én vagyok "gerincbeteg" :D

    Egyébként én páromnak vettem egy netbookot és ~ 2 éve karácsonyra. Akkor még a szüleivel lakott és a szobája nagyjából egyenlő volt egy hatalmas franciaággyal. Így asztalit esélytelen lett volna berakni, pedig azt terveztem.
    Na és amikor nála voltam párszor próbáltunk esténként filmezni. Hát katasztrófa volt. Ha messzire tettük, akkor alig láttuk, vagy egyáltalán nem. Úgyhogy valahogy fekve az ölünkben tartva volt a gép. Mocorogni nem nagyon lehetett mert akkor vagy leesik / eldől, vagy pedig folyamatosan fogni kellett. Figyelni kellett időnként, mert nagyon besüppedt a lepedőbe és akkor vonyított a ventilátor. Ráadásul közelről ketten egyszerre igen nehéz volt nézni (betekintési szögek, nem ips paneles volt).
    Aztán próbáltam netezni rajta az ágyból. Kijelző persze majdnem vízszintesig kihajtva. Én meg kb 90-75 fokos szögben feküdtem egyik könyökömre támaszkodva. A gépelés elég szörnyű volt ( de virtuálison méginkább), és ~ 10 perc után váltanom kellett a másik könyökömre mert nem volt kényelmes. Próbáltam hason fekve, szemben a géppel, de akkor meg a nyakam "törött ki" majdnem. Persze ülve is próbáltam, gép az ölemben, úgy meg túl instabil volt. Ahogy gépeltem a gép dülöngélt jobbra-balra. Persze a lábaimmal ellensúlyoztam ezt, de abszolút nem volt kényelmes. El nem tudnám képzelni, hogy órákig így bohóckodjak. Gyakorlatilag ezt is csak asztal előtt tudtam kényelmesen használni. Ja igen és ez egy szegény HP mini, ami csak max 3 órát bír ki akksi nélkül. Mondjuk így is ~ 80k-volt anno 2-3 éve. Tehát az olcsó kategória. Drágábbak biztos jobban bírják, de nem fogok 200-250k-t kiadni egy ilyenért (így szükség nélkül meg pláne).
    Viszont úgy tartom, hogy akinek a munkájához olyan nagyon nélkülözhetetlen (mert van sok ilyen) akkor ott a cég vegye meg a laptopot a dolgozónak.

    Viszont mióta együtt élünk gyakorlatilag semmire sem használjuk. Van egy beépített PC-m. Amolyan asztali PC htpc-sítve. Így a kanapéról kényelmesen ülve tudunk netezni, tévézni, zenét hallgatni, filmezni, e-mailez vagy bármi amit akarunk. Ez az elrendezés mondjuk munkára annyira nem kényelmes, de én azért szoktam dolgozni is a gépen. A netbook meg valamelyik szekrényben porosodik azóta is. Szerencsére egyikőnk se annyira kocka, hogy ne tudnánk osztozni azon a gépen.

    Szóval én nem vagyok laptop ellenes. Elhiszem, hogy sok embernek sok területen hasznos és szükséges. Sokan pedig csak kényelemből veszik oks.
    De pl ott van húgom. Ő ~ 4-5 éve vett magának egy laptopot ~120k-ért olyan teljesítménnyel amit ma már a telefonom is majdnem túlszárnyal. Na, az a laptop az elmúlt 4 évben el sem mozdult az íróasztaláról. Egyszer kértem tőle, hadd vigyem el nyaralásra csak egy hétre... De túlságosan féltette :) Így nem adta oda.
    Szóval ez meg a másik véglet, akik aztán tényleg csak divatból veszik, és soha semmire nem használja ki az előnyeit.

    Okostelefont én azért vettem, mert már egyszerűen túl olcsó volt ahhoz, hogy még mindig egy ósdi samsung akármivel mászkáljak, na meg persze miután tönkrement muszáj volt váltani. Pont lejárt a hűségem a T-nél, így bagóért vettem egy LG opti 1-est.
    De gyakorlatilag ezt se használom ki. Fényképezgetek (bár ezt már 5-6-7 éves telefon is tudott), néha, főleg reggelente cigi mellé megnézem a híreket rajta aztán kész. A gps-t értelmes dologra még nem használtam, pedig kíváncsi lennék rá milyen amikor navigál. De egyszerűen semmi szükségem rá. Cégnél van gép / net, otthon szintén. Amikor úton vagyok, akkor meg vezetek, nincs időm netezni és nem megyek olyan messzire, hogy gps kelljen.

Új hozzászólás Aktív témák