Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz Cifu #43 üzenetére

    "1942-ben már M4A2 Shermant kaptak"

    Amik gyengébbek voltak mint az akkori 34-41 es modellnél (főleg azzal rendelkeztek a szovjetek akkortájt) ami az akkori panzerekkel még éppen csak pariba volt, ráadásul benzin üzeműek voltak, a szovjet vasak meg mind dízellel mentek és komoly logisztikai problémák miatt csak "pontvédelmi" feladatokra használták mert logisztikai rémálom lett volna a 34 esekkel és kv-kal működtetni.

    "M3 Lee-ket, Churchill-eket, Valentine-okat és M3 Stuartokat is."
    Mint mondtam is addigra végtelenül elavult típusoknak számítottak csekély harcértékkel.

    "Meg P-40-eseket, P-47-eseket, Spitfire-ket, Hurricane-eket..."
    Spitibe egyet értünk, p-40 addigra nagyon gyengének számított, p-47 es nem volt rossz gép, hurricane dettó elavult volt és nem kedvelték a szövetségesek se (már az angliai csata idején is csak vésztartaléknak használták)
    Tény a semminél több volt de a valaminél kevesebb.

    "Nem irigylem tőlük, félreértés ne essék, de legalább volt valamit enni. Ne feledjük, hogy komoly éhínséggel sújtott országról beszélünk..."

    Ezzel is egyet értek de ha orosz szemmel nézed akkor rohadtul nem számított az emberélet, ha csak azt nézed hányan dolgozták magukat halárra hogy a frontokat fegyverrel lássák el, tényleg minden értelemben fogyóeszköz volt az ember.

    Mint mondtam segítség volt csak nagyon túlbecsülik ezt a segítséget.
    Példának azt szoktam mondani: ha a búvár lent reked a hajóroncsba és adsz neki egy másik palackot az épp kiürülő helyett de nem hozod fel, azzal nem mentetted meg csak később fullad meg. :R

    Nem is offolom többet :)

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Új hozzászólás Aktív témák