Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz totron #74 üzenetére

    Őszintén szólva nem igazán értem, hogy miért mondod ezeket nekem, mivel nem a moderátorok szociális képessége volt a kérdés, vagy hogy általában milyen témákat kell moderálni.
    A vita akörül zajlik, hogy ha és amennyiben a moderáció túlmutat a törvénysértő anyagok letiltásán, akkor az már nem moderáció, hanem szerkesztés és így a közösségi oldalakon megjelenő minden tartalom - a moderációt követően - szerkesztett tartalomnak minősül. Ugyanakkor a közösségi médiát üzemeltető cégek nem hajlandóak hasonló jogi felelősséget vállalni a rajtuk megjelenő szerkesztett tartalomért, mint más szerkesztett médiumok: újságok, tv csatornák, könyvkiadók, stb.
    Ezért mondta Musk, hogy a Twitter-en egyáltalán ne legyen szerkesztés, hanem a moderáció szorítkozzon kizárólag csak a jogsértő hozzászólások és botok kigyomlálására.
    Szerinte a Twitter a moderációs gyakorlatával ne legyen aktív részvevője annak a társadalmi vitának, hogy minek kellene jogsértőnek lennie, ami még nem az, mert ennek megvannak a maguk megfelelő politikai fórumai.
    Musk szerint csak akkor szabad eltávolítani valamit, ha az már jogsértő.
    És - ezt már én teszem hozzá - nem valamiféle szubjektív igazságérzet, a mainstream média megmondóembereinek véleménye vagy hangos kisebbségek követelőzése alapján.

Új hozzászólás Aktív témák