Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz speed471 #51 üzenetére

    Ha nem esett volna le: A kolléga is azt magyarázta, hogy i5 mellé felesleges a magasabb órajelű RAM, mert uccse nagyon lesz CPU limit a játékokban (még). i3-nál viszont már nem olyan nehéz CPU limitbe futni, és ilyenkor bizonyos tesztek alapján jól jön egy gyorsabb RAM. Mondjuk ezt nem tudom mennyire lehet általánosítani, szerintem eléggé játékfüggő lehet ez a RAM dolog.

    "egy i5 6600 2133mhz ig támogat és slusz"

    Nem igaz, régi BIOS-os Z170 alaplappal i5 6600 mellett is mehet magasabb órajelen a RAM.

    "Szerintem tuningal annyi plusz nem jön ki mint amennyit áldoz a hűtésre és nem beszélve egyéb kompromisszumokra a ember! Ez kb olyan mint sokan írják kell a i7 érdekes netes játékoknál személy szerint mindig azt éreztem hogy a vga sorsdöntő és nem az hogy i5 vagy i7"

    Milyen egyéb kompromisszumok? Nem nagyon van kompromisszum semmiben ha tuningolsz. A VGA meg persze, hogy egy bizonyos szint után sokkal fontosabb, mint a CPU. De létezik a proci limit, és a hozzászólásban amire én reagáltam pont arról van szó, hogy hogy lehetne ezt a CPU limitet áthidalni egy olcsóbb megoldással, mint mondjuk egy i5 6600.

    cybermanus

    Hahh, én észre sem vettem. :DDD :B *facepalm*

    Nyilván elírás (notórius vagyok ezek szerint), 2133MHz akart volna lenni mindegyik esetben. Ciki. :))

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • domos

    senior tag

    válasz speed471 #51 üzenetére

    Szerintem az a legviccesebb amikor i5+olcsó alaplap+"sima" RAM helyett vesz valaki i3+extra hűtés+Z-s alaplap+"tuning" RAM-ot, és utána örül mint majom a farkának hogy ő most hű de jót spórolt...

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz speed471 #55 üzenetére

    "beállítási kínlódás mivel szóljatok ha tévedek de a intel gyártó oldalán fel van tüntetve hány mhz ig támogat egy adott proci!! Hiába a nyák támogatná a magasabb mhz-t ha a proci nem akkor nem fog magasabb mhz-n futni."

    Tévedsz. Az Intel oldalán nem feltétlen azok az adatok vannak feltüntetve, amire képes az adott hardwer, hanem amit az Intel szeretne, hogy te elhiggy. Egyszerű üzletpolitika ez, semmi más. Ha megnézted volna egyáltalán azt a videót, amit a Nwis86 linkelt, láthattad volna, hogy a húzott i3 mellett 3000MHz-n is üzemeltetik a RAM-ot. Neten is számtalan próbát/tesztet találni hasonló összeállítással. Nem volt véletlen, hogy amikor kiderült, nem K-s procikat is lehet simán tuningolni Z170-es lappal, az Intel egyből BIOS frissítésre kötelezte a a lapgyártókat. Az Intel ugyanis azt szeretné, hogy ha tuningolni akarsz, akkor minimum vegyél 6600K-t.

    Ezt a kínlódás dolgot meg tényleg nem értem. Ma már BIOS-ban 2 másodperc beállítani egy másik XMP profilt. Ez a nagy kínlódás?

    Nem tudom amúgy kit akarsz meggyőzni, kábé úgy jön le, mintha leginkább magadat ebben a "hülyeség/felesleges a tuning" témában. A tuning ilyen, ilyen volt mindig is. Kis utánajárást igényel, nem biztos, hogy minden flottul fog működni, lehet vissza kell venni az órajelből, hangosabb lesz a konfig stb. Cserébe viszont megéri, mert zéró, vagy kevés plusz költséggel (CPU hűtő) nagyobb teljesítményt lehet elérni. Valamit valamiért...Innentől kezdve mindenki döntse el maga, hogy az ő igényeinek mi éri meg jobban. Meg hogy mennyit bír a pénztárcája...ha lett volna proci hűtőm (10k kiadás), akkor én is jobban elgondolkoztam volna azon, hogy biztos kell-e nekem 63k-ért i5 6600...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Killer01

    őstag

    válasz speed471 #63 üzenetére

    Értem amit írsz, csak szűk látókörű vagy.... senki nem írta szerintem, hogy kizárólag PC játék kedvéért tuningol, a te mondanivalód meg csak erre van kihegyezve :U

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz speed471 #63 üzenetére

    "És igencsak sokszor találkoztam olyanokkal akik A: vagy kinyírták a gépüket egy bizonyos tuning után B: nem hozott annyit. "

    Minimális kockázata mindig van a dolognak, de akiben már megfogalmazódik az OC gondolat, erre számol. Ésszel kell csinálni, mint minden mást.

    "Nálam mindig a vga döntött nem az hogy most egy memo 1600mhz-n fut vagy 3000mhz-n."

    Aha, mert gondolom olyan sok konfigot építettél, amiben más volt a proci+VGA, és szépen leteszteled minimum vagy 10 játékkal az adott konfigokat is 1600MHz-es meg 3000Mhz-es RAM-mal is? :) Kötve hiszem. A számok makacs dolgok. Ne velem vitatkozz azzal kapcsolatban, hogy mit hoz a tuning i3 kapcsán, hanem a számokkal. Nem én találtam ki ezt az egészet, csak abból indulok ki, amit az adatok mutatnak. Márpedig te magad is utánajárhatsz, hogy bizony, i3 esetén mai játékok közül soknál a CPU tuning+RAM tuning bizony számít. Itt nem ez a kérdés, hanem az, hogy az ehhez szükséges extra kiadások (Z170 chipset, egyedi CPU hűtő) megérik-e az árukat, vagy nem-e járna jobban az ember akkor már egy stock i5-tel (persze ez a megoldás drágább is valamennyivel). Erre viszont nehéz válaszolni, én nem is próbálom meg. Személyes véleményem nekem is az, hogy nem (főleg, ha még CPU hűtőre is költeni kell, mint pl. nekem kellett volna), de egyértelmű bizonyítékokkal ezt nem tudom alátámasztani, illetve ez az egész semmit nem von le a tuningolás értékéből, főleg nem az i3-as szinten.

    "De amíg sokan i3 húzogatnak közepes vga-val nincs miről beszélni. A leggyengébb láncszem a gépbe mindig elő fog bukkanni mint hátráltató tényező."

    Az tény, hogy a szűk keresztmetszet játékok kapcsán általában a VGA. De valami arányosságot azért tartanod kell, nem lehet a procin agyonspórolni a dolgot, meg belerakni a gépbe a még felhasználható leglassúbb RAM-ot, hogy aztán cserébe belepakolj valami überbika VGA-t. A pénzkerete meg senkinek nem végtelen ugye, abból főz amije van. Abban mondjuk igazad van, hogy a proci tuning+RAM tuning extra költsége helyett esetleg RX470 helyett elgondolkozhatott volna mondjuk RX480-on. Hogy ez mennyivel lenne jobb megoldás, azt passzolom. Ilyen VGA mellett már egyik-másik játéknál biztosan befigyelne a "nem hajcsa ki" jelenség, kérdés inkább, hogy mennyire lenne ez általános.

    No én elmondtam amit akartam, nem akarok többet hozzáfűzni ehhez. Ha neked nem kell tuning, hát nem kell tuning. :)

    Killer01

    Éppenséggel de. Mondjuk explicite ez nem hangzott el, de az i3 OC+RAM OC témát elindító hozzászólásban végig arról volt szó, hogy játékokban mennyit hoz a tuning. Nem hiszem, hogy más miatt is szüksége lenne rá, nem az jött le a hozzászólásból nekem.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Killer01

    őstag

    válasz speed471 #68 üzenetére

    A "jobb alkatrész" elég tág fogalom. pl nem lennék előbbre egy 40 ezres alaplap helyett egy 60 ezressel. Gép építésnél mindig az egyensúly a lényeg a főbb felhasználási terület függvényében. Magyarul -ha játéknál maradunk mint felhasználási terület- felesleges kiadás (jelenleg) az i7 proc az i5 ellenében, az árkülönbség mehet a vga-ra (szerintem ezzel mindenki egyetért). i3 alá is lehet jó gémer gépet építeni, csak el kell fogadni hogy lehetnek játékok ahol a proci lesz a szűk keresztmetszet. Visszakanyarodva a memóriákhoz az órajel csak egy dolog, az időzítések meg egy másik (csak valahogy az elmúlt években a frekvencia került az előtérbe). Több pc-m van, a sandy-s 2500K gépemben 1866-os memóriák vannak, de 1600-ra van visszavéve a freki, és lejjebb vannak véve az időzítések. Sokkal többet nyerek vele :) és ugyanez van haswell vonalon. A skylake ddr4-el még nem foglalkoztam, de gyanítom itt is ez lenne.
    A tuning -ahogy nézem- mást jelent nálad mint nálam, én inkább finomhangolásnak tartom ( például a 2500K kevesebb magfeszültséggel üzemel 4,1 gigán a beállításaimmal, mint amit auton kapna 3,7 turbóval).

  • Killer01

    őstag

    válasz speed471 #70 üzenetére

    A hibás működés az nem stabil tuning, azzal még dolgozni kéne...
    Az erősebb alkatrész vs tuning nem ilyen egyszerű, az sem mindegy mi mennyibe kerül :) Illetve van akinek ez a hobbija, vagy éppen sportszerűen űzi (az oldalon azért vannak jó páran ezen a vonalon is).
    Én annyira nem estem hasra a hatodik generációtól, hozta a kötelezőt és ennyi. Van progi ami jobban profitál az új generációból és van ami alig.

  • Killer01

    őstag

    válasz speed471 #72 üzenetére

    vga tuning megint más téma, utoljára talán a Geforce 6600GT vga-mat tuningoltam, az még AGP-s volt :D Az általad leírt gyári OC-al hibázás egyértelmű elbaltázott gyártás/minőségellenőrzés. Jó ideje a gpu-knál nem nagyon hagynak parlagon heverni komolyabban húzható példányokat, szinte minden gyártónak van OC verziója, ezek mennek abba.

  • SPEA

    aktív tag

    válasz speed471 #82 üzenetére

    köszi a tippet. Most néztem, kb 2-3E Ft a különbség a kettő között, így a komplett gép árához képest ez már kb. "nem spórolás" :D

Új hozzászólás Aktív témák