Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #06658560 #14 üzenetére

    Az Apple ökoszisztéma fenntartásához szükség van tartalomgyártásra is, ahhoz meg nem jó a felhő + gyenge hardver. A tartalomgyártást pedig nem engedheti ki az Apple a kezei közül, mert azzal megint csak más platformoktól függene.

    Igazából nem látom esélyét, hogy az Apple a közeljövőben a desktop vonalon is ARM-ra váltson. Eddig minden architektúra váltást az indokolta, hogy az aktuálisan alkalmazott technológia lemaradt a teljesítmény versenyben.
    Jelenleg viszont még mindig az x86 vezeti toronymagasan a desktop CPU mezőnyt, így nincs technológiai oka a váltásnak.
    Max. olyasmit tudok elképzelni, hogy mondjuk 4-8-12-16 ARM procit pakolnak egy Mac-be, ami összteljesítményben már le tudna nyomni egy x86-os megoldást.
    Az Apple elméletileg megteheti, hogy az egész ökoszisztémát brutál mód multithread-re erőlteti, de még ha az OS-t titokban fel is készítik erre, 2020-ra akkor sem tudnának előrukkolni egy ennyire radikális megoldással, mert ahhoz legalább néhány meghatározó szoftver fejlesztőnek (Adobe, Autodesk, stb.) is ugrásra készen kellene állnia.

  • opr

    veterán

    válasz #06658560 #14 üzenetére

    Van, ahol ez mukodik, viszont van olyan tipikusan magas cpu-igenyu alkalmazas, ahol a felho a nagy kesleltetes miatt kiesik. (vegyuk figyelembe, hogy fel is kell tolteni az adatot meg le, nem csak a ping van)
    Ilyen pl a zeneszerkesztes, filmvagas, kepszerkesztes, stb. Persze a vegleges termeket mar ertelmes cegek cloudban vagy valami serveren renderelik ki, de odaig el is kell jutni. :)

    Programozasnal sok esetben nagyon jol mukodik a lepkefing ereju kliens, eros buildserver elgondolas, de szerintem ez inkabb azt jelenti, hogy a programozas a specialisabb jellegu feladat.

    De pl egy ertelmesebb IDE egy nagy volumenu projekttel biztos, hogy egy a11-et kifektet a picsaba forditas nelkul is ma is, es akkor meg nem profilozunk vagy ilyesmi. Alattam a Ryzen 7 1700 (otthon) meg a mittomen milyen xeon nem kicsit erolkodik/haldoklik/szenved sokszor, pedig distributed build van.

    Pl. Egy combosabb webkit fork rebuild 4-5 ora ugy, hogy befogok magam melle meg 15 gepet xeonostul ramostul mindenestul. :(
    De ha a buildtol eltekintunk, amikor valami nagyobb dolgot irok at/valtoztatok, aztan tesztelek/profilozok, neha konkretan az eger is akadozik, annyira terheli a gepet a cucc.

    Dolpa #15:
    "Nem kell a nulláról tervezni, már meg van az alapja az A11 személyében."
    Igen, kb mint ahogy a ferrarinak se kell nullarol tervezni, mert mar megvan az alap a kispolak szemelyeben.

    "Én már alig várom, hogy ez a szutyok x86 eltűnjön végre a süllyesztőbe, már az x86-64-et sem kellett volna erőltetni."
    Ezt azert leervelhetned jol, ha mar igy kinyilatkoztattad. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák