Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz stevve #42 üzenetére

    Ha bevett szokás, akkor nagyobb elnyomásban élünk, mint hittem.

    Egyébként érdekesen definiálod a véleményt, ha szerinted egy kérdés kihúzása (eleve kilométeres a különbség a kérés kihúzásának kérése és utasítása között) "megvéleményezés".

    Az egész interjú sz*rt sem ér, ha csak az van benne, amiből a minden szép, minden jó sugárzik. És ha ezzel az újságíró is együtt tud élni, akkor ő se ér sokat újságíróként. (Persze megértem az ellehetetlenítést, meg a kényszereket.)

    De ez így egyszerűen gusztustalan. Én nem húzhatom az érettségimből a történelem tárgyat, hogy ne látszódjon kettes, az indexemből a bukott vizsgákat/tárgyakat, egy bűnöző se húzhatja ki az emberöléseit, amikor BKV ellenőrnek akar állni és az erkölcsi bizonyítványát kérik. Állásinterjún megmondani a leendő főnöknek, hogy az előző kérdését úgy kell venni, mintha meg se kérdezték volna. Ezek a riportok is okkal készülnek.

    Nem akarlak meggyőzni, de nálam az nem érv, hogy ez megszokott dolog (igazából nem is tudom elhinni, hogy egy szakmai interjúnál ez rendben lenne egy demokrata államban, egy exköztársaságban) és most találkoztam ennyire nyilvánvalóan először evvel, naná, hogy "véleményezem".

    Kicsit rövidre zárva: az adófizetők pénzéből van egy PR csapat, akinek az a munkája, hogy a saját seggét védje: nagyszerű. Ezt nem tudom máshogy fogadni, csak gyomorforgatóként.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • luciferc

    őstag

    válasz stevve #42 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem. Nem nagyon láttam még nem vágott vagy szerkesztett interjút, amiben azért zárójelben megemlítik, hogy itt volt még valami, de ezért vagy azért kivették.

    Hát ebben áthidalhatatlan módon nem fogunk egyetérteni. Attól, hogy nem nagyon láttál még ilyet, attól bizony elő szokott fordulni, bár valóban túlságosan ritkán, de ez semmiképpen nem jelenti, hogy nem ez a helyes működése a sajtónak. Az csak úgy általában a sajtóviszonyokat jellemzi, hogy ez nem mindennapos.

    Az a baj, hogy ezt cenzúrának tekinted. Ha cenzúra lenne, már az elején kivették volna a kérdést.
    Átfogalmazom. Az a baj, hogy nem tekinted ezt cenzúrának.

Új hozzászólás Aktív témák