Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz ngabor2 #10 üzenetére

    a 2 magos atom szerintem nagyon jó lesz. nem az őrült teljesítmény a lényeg hanem, hogy egy többmagos rendszeren nem fognak vergődni a programok. tehát elindítasz egy böngészőt, esetleg egy java-s vagy valami flash-es tartalomtól megfekszik a gép, talán az egérkurzor hajlandó csak arrébb menni, míg be nem töltődik rendesen(1 magon ez előfordul), pláne ilyen apró teljesítményű gépeknél. tehát a felhasználói élmény ami az egy mag két mag között hatalmasat változik (több magnál ezt az akadást senki nem venné észre). 2nél több magnak persze szerintem sincs értelme, mert az már nem hoz olyan szignifikáns változást. a hyperthreading pedig csak akkor hoz értékelhető gyorsulást ha a futtatott progi támogatja és épp jól tippelt az algoritmus, hogy na vajon milyen adat kész már. ellenben egy független, párhuzamos szálon bármi zokszó nélkül elfutkos.
    ha kijönnek ezek a kétmagos, mindennel integrált procik, azt hiszem veszek egy eee-t:)

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák