Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz ragazzo #16 üzenetére

    Nem az a probléma, hogy az átlaguser nem akar hegeszteni, ez ugyanis így normális. Az autót használók 99%-a sem akarja maga építeni a járművét, ez is olyan nagy probléma?

    A probléma az, hogy a linux fejlesztői közössége nem is próbálja ezt tiszteletben tartani. Nem ők akarnak alkalmazkodni az igényekhez, hanem rá akarják kényszeríteni a usereket a komolyabb rendszerbuzerálásra.

    Anno magam is kipróbáltam egy-két linuxot. De nem láttam 3-4 év távlatában semmi előrelépést a felhasználóközpontúságban. Még 2002-ben is nekem kellett megadni a monitor tulajdonságait (függőleges és vízszintes frekvenciák és egyebek), amikor a VESA DDC már 8 éves volt. Nem hiszem, hogy bonyolult lett volna beépíteni ezt a rendszerbe...

    Ahogy meglepő módon a userek döntő többsége nem akar parancssorban sem bűvészkedni.

    Miért olyan nehéz ezt felfogni? Amíg programozói szemszögből zajlik a fejlesztés és nem átlafelhasználóiból, addig nem is fog előretörni a linux.

    Egyébként érdekes a cikk címe. A Mac sokkal jobban növelte a részesedését.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz 7 #21 üzenetére

    De megfordult. Csak arra reagáltam, miszerint: "Problémának látom azt is a linux nagyobb elterjedésében, hogy sok home user egyaáltalán nem akar heggesztgetni, csak bekapcsolni a gépet, és működjön minden." Ez azért szerintem kissé az áltaguser lenézése. Márpedig ha tetszik ha nem, Ők vannak döntő többségben. És Ők nem akarnak parancssort. Engem nem igazán zavar, Win-ben is inkább a Registry-t buzerálom, minthogy mindenféle egyéb GUI programokat töltsek le/telepítsek.

    De ezek mi vagyunk, egy törpe kissebbség.

    ngabor2: Nem fikázás lenne. Csak a szemléletek közötti eltérést említettem meg. Ugyanis ez az oka annak, hogy a többségnek nem fekszik a linux. Ahogy az sem, hogy állandóan mindenféle OS-eket próbáljon ki ahelyett, ami eddig megfelelt neki. Sok esetben nekem úgy tűnik, hogy a linux fejlesztői szándékosan nem foglalkoznak azzal, hogy hogyan léenne jó valami az átlagfelhasználónak. Persze ez magánvélemény, a Win-ben is vannak hasonló dolgok, de messze nem annyi.

Új hozzászólás Aktív témák