Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz GReddy #36 üzenetére

    Egyelőre csak a szakmai kérdésekre válaszolok, a többit majd később:

    - már mondtam, nem érdekel a részesedés. ez a marketing managerek homokozója.
    - A longhorn szerver egy cd. Mi van benne? sql szerver? levelező rendszer? vagy ilyesmi? Az ubuntu szerver kiadása szintén 1 cd, abban van egy halom alkalmazás. Melyik a nagyobb, az 1 cd-s üres longhorn, vagy az 1 cd-s, sok mindenre használható ubuntu szerver?
    - a kernel fordításról: ma már elég sok profi linuxos, az igazán profi linuxosok, mondják, hogy ha te olyan okos és ügyes vagy, hogy jobban tudsz kernelt fordítani, mint a disztró szakemberei, akkor megteheted, de magad maradtál. Ezt neked úgy kell olvasni és értelmezni: ma már nem javasolt, hogy magad fordíts kernelt. ELLENJAVALT.
    - az a felhasználó, aki nem tud egy suse-s vagy ubuntus csomagkezelőt futtatni és kezelni, az ... ne firtassuk.
    - szerintem tök jó, hogy te windowsosol.

    A helyesírási hibákat ne firtassuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz GReddy #36 üzenetére

    Szerintem fogd vissza magad és válogasd meg a szavaidat!
    Teljesen felesleges indulatból írni, a mondanivalódat kifejtheted kultúrált formában is.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • dabadab

    titán

    válasz GReddy #36 üzenetére

    "Mellesleg amíg egy nem lúzer felhasználó nem tud linuxon egyszerűen, világosan, tisztán telepíteni egy alkalmazást, (Next, Next, Finish!) addíg ne vetítsen senki az egyszerű használhatóságról"

    1. A (yes), next, next, finish minden, csak nem egyszeru, vilagos es felhasznalobarat.
    2. Azt hiszem, Fedorat lattam a multkor, ott a telepites ugy nez ki, hogy elinditod a telepitot, ott egy menuben kategoria szerint ott vannak a programok, raboksz arra, amelyik kell es felrakja, mindenfele idiota kerdezoskodes nelkul. Ehhez kepest a windowson szokasos eljaras (gugli, letoltes vmi ketes megbizhatosagu helyrol, stb) baromira komplikalt.

    Egyebkent egy linuxos megharapta a kutyadat, v mi ez a nagy sertodottseg, ami a hozzaszolasodban bujkal (vagyis hat a feneket bujkal :) )?

    DRM is theft

  • DarkByte

    addikt

    válasz GReddy #36 üzenetére

    A kernel fordításról csak annyit hogy igazából sosem foglalkoztam mélyebben linux-al, de most szereztem egy kisebb VIA gépet magamnak amire linux-ot fogok telepíteni és internet átjáró lesz belőle. És képzeld, kernel-t fordítottam. Kb. 2-3 óra szórakozással és egy igen jó ebook segítségével. Ja hogy nem lett a legjobb. Kit érdekel, olyan sikerélményem volt hogy csak na. :D Neten szerintem mindent meg lehet találni hozzá, csak kellően kitartóan kell keresni.. amit pedig nem, arra vannak segítőkész emberek, például itt a PH!n. :) A kernel fordítás konfigurálása is megy képzeld akár grafikus felületen, de még ha csak az én esetemet nézzük (Debian Netinst iso-val szórakozom) konzolos "grafikus" felülete is van. Álmomban nem gondoltam volna hogy ez ennyire "felhasználóbarát". Pedig mondom, eddig a legkomolyabb linux-os dolog amit csináltam az egy ATI driver felpakolása volt, egyébként én is több CDs és DVDs disztrókkal próbálkoztam. (Ja és én is Windows-t használok már 7-8 éve) Arra rájöttem hogy ha a gyökerétől közelítem meg a dolgot az nekem világosabbá teszi a linux-ot.. így mivel most saját minirendszert szeretnék, nekifogtam bootfloppy howto-k alapján próbálkozni felépíteni egyet komponenseiből. Tök poén hogy kezd világosabbá válni a dolog.. nade aki alapból elutasítja az egészet, annak lehet regélni, lehet mondani bármit is.

    Hogy a másik irányból is megközelítsem a dolgot: A linux-al a legnagyobb gond az amit már írtak itt páran.. a szoftverellátottság. Amíg egy bolti polcról leemelt szoftvernél vagy hardware-nél a "Designed for Windows" emblémát látod, addig az egyszerű user-nek meg sem fog fordulni a fejében a linux-al szórakozás. Tudom van egy rakás opensource alternatíva.. de ha teszem azt a felhasználónak pont ugyanazon gyártó szoftvere kellene (csak max. linux-hoz igazított változat felelne meg neki) akkor muszály Windows-on dolgozni.

    Vegyünk egy példát: mobilnetet próbáltam felerölködni a napokban linux-ra, azóta már sikerült. Ráment 1 napom.. mindugyanez windows alatt a rádugom és megy egyszerűségével működik 1 percen belül. Sajnos a kisebb gyártók nem engedhetik meg maguknak hogy egy 1% alatti OS-re is pénzt ölve driver-eket írjanak (egyébként ez a százalék szám nekem is elég fura, gondoljunk csak bele hogy a webszerverek mekkor arányán fut linux).

    Gondolkodni szoktam rajta, mi lehet az a killer cucc, ami előtérbe emelheti a Linux-ot, és szerintem ez a a Mono és a .NET lesz. A Mono már most is tudja azt amit egyéb Windows emulátorok csak próbálnak elérni: újrafordítás nélkül működnek a natív .NET progi linux alatt. És ez nagy szó. A .NET-ben pedig van jövő, főleg ha az MS támogatja, nem hiába keresnek ilyen fejlesztőket mindenütt. A Mono-val pedig gyakorlatilag null erőfeszítésből megoldható hogy lehessen más oprendszer alatt is használni.

    Sokan említik itt hogy a játékfejlesztők is egyre elkötelezetebbek a többplatformos jelenlét mellett; az MS Office formátumát is hamarosan megnyitják, az újabb formátumok már most is teljesen nyitottak. Így talán szerintem a legnagyobb akadály, vagyis az átjárhatóság szépen lassan elkezd eltűnni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák