Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz persil #63 üzenetére

    "Engem kisse felreertettel, mert szoval sem mondtam, hogy nincs igazad, amikor a szerzoket veded."

    Akkor bocs, nekem így tűnt.

    "leven sok mindenre van ralatasod es meg tudod itelni egy elsozott levesrol is, hogy nem oke, hiaba nem vagy szakacs."

    Ebben továbbra sem értünk egyet, mert a példa általánosít, és egy olyan dolgot hoz fel, amely velünk született képességre alapoz, és nem kognitív úton szerzett ismeretre. Márpedig, választékosan és helyesen írni legalább annyira szerzett képesség, mint velünk született adottság. Magyarán, ehhez nem ért mindenki, mert az emberek kilencven százaléka egy összetett mondatot nem hogy írni, hanem értelmezni sem tud. Ezzel szemben azt, hogy sótlan vagy sós az étel, mindenki észleli.

    A fentiek okán továbbra is joggal várható, hogy a kéretlen negatív véleményét alátámassza valaki, ha fikázásba kezd. Az lehet, hogy manapság különösebb igazolás nélkül is megtehető mindez, de ha más nem, hát a jó modor mindenképp azt kívánja, hogy az ember ne lózungokat kommunikáljon visszafelé, ha már csípős kritikát fogalmazott meg valakivel szemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák