Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #91 üzenetére

    Fontos volt bejönni, megint a mac ebben meg abban mennyivel jobb, minden más mennyivel gagyibb szöveggel? Csak kérdezem, mert megint flame lesz belőle, és akkor mindenki hibás lesz ugye. Mindegy is a Te dolgod. :)

    szvsz.

    Moderátoroknak:
    UI: bocs az off-ért. :R

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #98 üzenetére

    :) Csak egy kérdés volt, valamint valamit legagyizni, az kicsit sem a vélemény kategória.

    Amúgy pedig ezt magadtól kérdezd.

    részemről off, a téma.

    szvsz. :)

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #101 üzenetére

    1. Most éppen egy Alu MacBook volt nálam délelőtt, tehát Te tuti vágod, hogy mennyi tapasztalatom van.
    2. Holnaptól megkaptam, használatra, egy Mac Mini-t, mert érdekel a MacOsx, kicsit belenézek, jobban, az alapokat tudom, de érdekel a parancssor is.
    3. Linkelj már hogy mibe is kötöttem bele, csak egy vélemény volt, viszont nem egyszer bebizonyosodott, hogy viszont Te valóban belekötsz dolgokba, vélt, vagy valótlan okokba is. Nem kötöszködés ez, csak ha valaki a véleményeddel nem ért egyet az kötöszködik, flamel, félrebeszél...
    4. Nem azt mondtam, nem jobb az Apple trackpadja, hanem azt, hogy a többi sem gagyi. És flame lesz a vége. Mire Te:

    És azt sikerült értelmezni, hogy a Mac-ek trackpadjéhez képest??

    Elmagyarázod? :)

    Én azt látom, hogy mindenbe belekötsz amit írok. Ráadásul még csak személyes tapasztalatod sincs szerintem és úgy mondasz véleményt.

    Hmmm... Miről is mondtam véleményt? :)

    Akkor most képes vagy abbahagyni, vagy esetleg tovább kötöszködsz. Vagy modker gomb?

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • haris

    őstag

    válasz llaszlo #91 üzenetére

    "Ha meg még életedben nem próbáltad akkor, hogyan mondhatsz róla véleményt? "
    Véleményt mondtam volna az Apple trackpadről? Szerintem nem. Én annyit mondtam, hogy én "gomb fetisiszta" vagyok. Azt várom el a notbook-omtól, hogy tudjak Page gombbal lapozni. Mert én így szeretem, ezt szoktam meg.

    Olyan ez, mint a mobiloknál az érintő képernyő. Én a gombokat szeretem, egy éve hagytam magam rábeszélni egy érintőkijelzősre. Megbántam, nem szeretem.
    Értem én hogy ez a jövő, de amíg én fizetek, és van választásom, hadd válasszam azt ami nekem jobban bejön, amihez hozzászoktam. Azután meg majd lesz valahogy.

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #144 üzenetére

    Na azért összevetném minőségben az Apple touchpadokat egy Lenovo ThinkPad T osztályéval, az Apple max a méretben nyerne. Ami megint tud hasznos is lenni, meg felesleges is, megintcsak egyéni döntés.

    És ahogy írtad a touchpad egy nagyon jó példa erre, hogy a többi gépben egyszerűen egy gagyi vicc a touchpad az Apple megoldásához képest.

    A másik hogy mit nevezünk minőségi szoftvernek, mivel egy halom olyan alkalmazás van pl: nagyvállalati gépekhez, amik már régen is nagyszerűen működtek. Ez is minőségi szoftver + support kategória.
    A Hardverhez optimalizált szofverben igazad van, de ennek meg is kérik szépen az árát.

    Azért írd oda, hogy szerinted, mert ez picit túlzás.

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #157 üzenetére

    Figyu, nincs igazad, ha Magyarprszágot/Európát nézem. Most megkaptam egy p7350--es Mac Mini-t használatra, sztem meg is veszem, mert eladják, annó lett vévve hozzá 3 év gari kiterjesztés is, Én megveszem 40 000 Ft-ért, 1 év garival még, mert ennyi a reális ára, de ha meg kellene vennem az újat 180 000 Ft-bruttóért, akkor kellene a francnak, mert ennyiért pontosan bármilyen méretben pontosan ugyanolyan teljesítményű notebookot kapok monitorral billentyűzettel, És nagy eséllyel, ha a garanciakiterjesztést is beleveszem, akkor még jobbat. Nem gamer pisti, vagy nem gamer pisti kérdése ez, hanem annak a kérdése, hogy el van baszva az ára, nem éri meg az árát, csak annak az 1 % alatti vásárlói rétegnek akik meg tudják/akarják fizetni az árát. Ha Magyarországon megkérdeznél 10 000 Embert, hogy figyu neked mi kellene egy dell latitude e6220, vagy éppen 5420, 5520 vagy bármi más 230 ezerért, vagy egy mac mini, akkor 9999 nem a Mac MInit választaná, és azért a Mac Mini-t vettem elő, mert ez a legolcsóbb Mac. A többiről ne is beszéljünk, mert az a vicc kategóriája, ennyire nem jó a minősége, ami pedig azt a 6,9 % részesedést adja, amivel az Apple rendelkezik a piacon, kb 3 régió adja: USA/Kanada, Gazdagabb Arab államok, és Japán, mindenhol máshol maximum 1 - 2 %.

    Szóval majd, ha nem lesznek elbaszott apple komputer árak, akkor lesz igazad, de ameddig a legolcsóbb mobil apple gép 300 000 Ft, ami egy 11,6"-os 64 GB-os SSD-s túlmelegedő valami, ami meg valóban jó már, pl egy 13,3"-os MacBook Pro, amit én is elfogadnék, csak éppen ennyi pénzért van sokkal praktikusabb gép is, mivel 360 000 Ft, az alapára, nekem nagyon fontos a garancia, mert egy év pontosan semmire nem elég hiába apple, lásd Lion vs. 2010 MacBookok, akkor ez már, gyári garanciával nézem, akkor ez 450 000 Ft.

    Szerinted ez reális ár Magyarországon. Ez 2000 $ Vicc. :D

    Nekem 40 000 Ftot megér a Mac Mini, de nem többet. :)

    szvsz.

    MOD:

    Nézd, a gamerpistikéknek meg az olyan embereknek akik csak azt nézik, hogy mibe tudnak belekötni azoknak írhatsz bármit, ők csak a negatívumokat fogják látni.

    Akkor nagyon sokan vannak, de nem Ők a hibásak, hanem az árak.

    Az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

    Pontosan így van, de nem is kell hirdetni, hogy mennyire jó, mert ennyire nem az amit elkérnek érte, vagy legalábbis 98 - 99 % szerint nem ami hogy is mondjam releváns szám.

    És úgyis az ilyenek vannak többségben ezzel sem lehet sokat kezdeni.

    Valóban saját hibájukon kívül. :)

    szvsz,

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • Xero

    nagyúr

    válasz llaszlo #174 üzenetére

    Egy alvállalkozónál legyen Toughbook, egy géptervezőnél legyen egy HP EliteBook vagy Lenovo Thinpad esetleg Dell Precision.
    Nyilván egy építésznél elfér a Mac, nem is róluk volt szó. :N

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #174 üzenetére

    Elolvastad amit írtam? Jobb lett volna. :)

    szvsz.

    (#175) stifi

    Na igen nekem is van egy halom ismerősőm, akik, Aspire One 722-essel járkálnak a hátizsákban, és profi rendszergazdák, vagy éppen egy 3 éves XPS1330-al. Szóval így van ahogyan mondod.

    szvsz.

    (#176) Xero

    +1 :)

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • Xero

    nagyúr

    válasz llaszlo #178 üzenetére

    Szinte az összes tervező ismerősöm Solid-ban dolgozik az pedig Win only. :(((

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #178 üzenetére

    Nem értetted meg a lényeget, senki nem állította hogy nem jó a Mac, de sajnos az meg tény, hogy Magyarországon még a Linux is elterjedtebb, mint az OSX, és nem az a lényeg, hogy Neked hány haverod van akinek a Macintosh bejön, hanem az, hogy 1 % alatt van az elterjedsége, és ez az árának köszönhető, a kevés garanciaidőnek.

    Én Informatikus vagyok, nem pedig megszokásember, mint a MacOSX felhasználók 99%, nekem mindegy mit használok, és inkább, az dönt, hogy mire használom, nem pedig az, hogy szerinted a MacOSX mindennél jobb. Ez egy baromság mert mire?

    És tök mindegy hogy használtam-e volna huzamosabb ideig MacOSX-et vagy nem. Ez ilyen komolytalan érv olyan emberektől, akiknek 90 %-ban fogalma sincs az informatikáról. Az az nem ismeri a rendszereket. most vettem egy olcsó Mac Mini-t 40 000 Ft-ért mert kb ennyit ér. Megtanulom, de abban (az hogy Te ismered vagy nem, most nem is releváns) most biztos lehetsz, hogy a SuperMicro serveren a cégnél nem lesz lecserélve a Debian alapú webserver MacOSX-re, de központi domain controlleren sem fog a Windows Server 2008 R2 helyett MacOSX futni, de a profi xw6600-on sem lesz a büdös életben MacOSX az éppen aktuális Mainstream windows rendszer helyett. De a maradék 11 SuperMicro Serveren sem lesz a WIndows XP helyett a büdös életben sem MacOsx.

    Notebookon Ok a MacOSX,de a magyar árak nevettségesek, ha kijutok Észak-Amerikában lehetséges, hogy veszek egy 13"-os MacBook Pro-t, de a magyar árakat tegye a fiókba a reseller...

    Nem értetted meg a lényeget, remélem így már érthető... :)

    szvsz.

    mod:

    Ezt kifejtette neked Xero is, nem az a lényeg, hogy MacOSX, vagy MacBook, hanem sokszor az, hogy mire használod. Mert mint írta:

    Egy alvállalkozónál legyen Toughbook, egy géptervezőnél legyen egy HP EliteBook vagy Lenovo Thinpad esetleg Dell Precision.
    Nyilván egy építésznél elfér a Mac, nem is róluk volt szó. :N

    Ez pontosan így van, így gondolkozik egy szakember (Informatikus, Programozó, Mérnök stb).

    Ahogyan Te úgy pedig egy User. :)

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #199 üzenetére

    Nem ez a lényeg és még mindig nem érted. Itt hagyjuk abba, mert Te nem tágítasz, és egyelőle a Magyarországon megjelenő számok sem téged igazolnak, hanem engem. Nincs értelme ennek, mert jelenleg nem az ilyen semmit nem mondó dolgok a fontosak mint:

    A mérnökök csak elrontják
    Még jó, hogy van fogalmam róla, de kösz, hogy ledegradálsz. (Miután odaírtam, hogy neked van vagy nincs az nem releváns, ezzel elismerve, hogy tudom, hogy te értesz hozzá, de nem baj megszoktam, hogy neked nem kommuniká)ció a célod, hanem más (modker)

    Ja csak Steve Jobs sehol nem lenne, ha nem lett volna Wozniak, ja igen Ő hardver mérnök ugye? Amúgy komolyan gondolod, mikor ilyen hülyeségeket leírsz, vagy direkt csinálod ezt? Nem tudtam még eldönteni.

    Senkit nem érdekelnek ezek a dolgok, amíg nem bírják megfizetni, nem érted még mindig? Komolyan? vagy nem akarod? :) Most vehetnék ha nagyon kellene egy MacBook Pro-t de ennyiért nem kell. De a Lenovo ThinkPad X1 sem.

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz llaszlo #206 üzenetére

    Persze igazad van. Így van.

    (#209) Alex91

    Neked is természetesen, ez az év a Mac éve Magyarországon :DD

    Vagy mégsem, majd eldől :DD

    Jajj se happy, van egy Mac Mini-m, igaz fillérekért vettem ennyit is ér :DD Aki többet ad érte az is hülye. :DD

    szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • joey04

    titán

    válasz llaszlo #211 üzenetére

    tény, hogy ott nagyobb a Mac-ek részesedése, mint az egyéb márkáké

    bizony

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák