Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • David75

    őstag

    válasz sohajda90 #51 üzenetére

    "Pl. gyors töltés: minden 3 évnél újabb iPhone tudja a 18W-s gyorstöltést. Tudom a konkurencia már 60W-nál tart. De azt felesleges letagadni, hogy már a 18W is rövidíti az akku életidejét az 5W-hoz képest"

    Nem érdekel az akksi élettartalma. Ha van 400k-m telefonra akkor aksi cserére is lesz pénz, viszont gyorstöltést nem tudok utólag belerakni. Egyébként a két éves mate 20 pro-t csak gyorstöltöttem és teljesen jó az akksija jelenleg is.

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz sohajda90 #51 üzenetére

    Azért pár marhaságot sikerült beleírnod.
    link
    61 wattos töltőnél a tesztelő max 57 C mért. Ezen a hőfokon szerinted mi gyullad meg?
    Az adaptív kijelző szerintem meg a jövő lesz akármennyire is nem tetszik neked.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Dany007

    veterán

    válasz sohajda90 #51 üzenetére

    "A 120 Hz meg mint az előbbi kommentemben is írtam"

    Én is így gondolom. Pár napja néztem egy S20-as tesztet, ahol kiderült amit te is írtál, hogy a 120hz választható, csak full hd felbontáson és nem minden esetben csak bizonyos alkalmazások használata közben. Ami röhej és vicc szerintem.
    Ez olyan, mintha vennél egy ultra kényelmes ágyat, ami csak hétvégén használhatnál, hétköznap meg marad a fapad...
    Vagy ha mondjuk veszel egy csúcs procit a gépbe és a teljesítményét csak After Effects alatt tudnád használni, amúgy a mindennapi műveleteknél ugyanolyan lassú lenne, mint az előző procival.
    Szal ez így szerintem nem korrekt.
    Ráadásul az Apple kijelzőket is a Samsung gyártja, tehát nyilván ezek a képességek álltak a rendelkezésre náluk is, az Apple meg szerintem - remélem - nem akart ilyen kompromisszumokat kötni.

    Nekem mondjuk nagyon kéne a 120hz. Sokkal sokkal jobban mint az 5G. Az egyelőre még csak hype. Mire világszerte elterjed normális lefedettséggel az még vagy 3-5 év. Teljesen fölösleges idén még az 5G, az átlag felhasználóknak töredéke tudja csak kihasználni és aki ki is tudja használni, kérdés, hogy mire nem elég nekik telefonon a 4G sebessége 2020-ban.
    Viszont nagyon bántja a szememet weblap görgetésnél vagy bármi görgetésénél hogy elmosódik a gép. Engem rendkívül zavar és ezt talán javítaná a 120hz. De nyilván csak akkor, ha full timeban full felbontáson működne.

  • mbotnd

    tag

    válasz sohajda90 #51 üzenetére

    Pár dolgoz szeretnék hozzáfűzni.
    1: a 18 watt nekem már nem a gyorstöltés szintje, illetve nem ettől fog meghalni az akksid. Viszont az hogy 18 watton megvan 1,5 óra alatt a 0->100% egyszerűen nem igaz (tapasztalatból mondom).

    2: 120 Hzre nincs meg a hardwares képesség az Applenél, mert akkor a Proba berakták volna. Igen, lehet tudtak volna ilyen kijelzőt venni, de ha úgy nem tudják belerakni a telefonba hogy használható is legyen (ne merüljön le instant az akksi), akkor nincs. Akkumulátor méretben sosem voltak erősek. (Lehet ide-oda optimalizálni, de mi lenne ha nem spúrkodnának a hardwaren)
    A maradék, hogy a 120 Hz kicsit fölösleges, igaz. De akkor a 90 Hz nem fért volna bele :F ?

Új hozzászólás Aktív témák