Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Dani_kp #8 üzenetére

    Alig többért pedig már olyat, amiben 100(/120) Hz-es IPS panel van... Más kérdés, hogy az elektronika csak 60 Hz-es képet fogad és ő dupláz. Pedig semmiből sem állna, hogy tudjon fogadni 120 Hz-t is és akkor a konverzió idővesztesége is kimaradna. (Az utóbbi most is kikapcsolható, de akkor marad 60 Hz.)

    (#14) atti_2010: A 3D Vision támogatásáért jogdíjat kell fizetni az Nvidiának...

    (#24) J.J. András: Szerinted az elektronika váltóárammal megy? :P Megsúgom: nem. Inkább ne gagyarássz olyasmiről, amihez fingod sincs! Már bocsánat! :D

    Ja, és a régi CRT-k tudtak akár 200 Hz-t is, vagy mégtöbbet. Teljesen független a dolog a hálózati áramtól.

  • dezz

    nagyúr

    válasz J.J. András #27 üzenetére

    Figyu! Már El Kibir leírta neked a "tutit", de te azért fújtad tovább ugyanazt a butaságot, sőt még fokoztad is -- azzal indítva, hogy "Úgy gondolom" és folytatva kioktatólag. (Korcsi reakciója sem volt véletlen.) Kérdés az ott egy darab sem volt... Ergo nem igazán követed a fórumozás iratlan illemszabályait...

    1. Az elektronika alacsony feszültségű (0,5-5V [régebben 12V]) egyenárammal működik. Az egyenáramnál nincs frekvencia (max. némi ilyen-olyan zaj).
    2. A tápegység csinál a 230V váltóáramból alacsonyfeszültségű egyenáramot.
    3. A CRT-k nagyfeszültségű részeit ne keverd ezzel, mindenesetre azt is az elektronika vezérelte.
    4. A képfrissítési jelek bele vannak kódolva a képjelbe, a monitor vagy a tévé onnan szedi őket. Ha egy picit belegondolsz, elég "érdekes" is lenne, ha nem így lenne. (Nem tudom, valaha volt-e közvetlen köze a hálózati áram frekvenciájához. Ha volt is, az még a tévézés őskorában lehetett.)
    5. Input lag =/= "utánhúzás" (helyesebben: reagálási idő). Az első az elektronika előfeldolgozása miatti késlekedés, a második pedig az folyadékkristály tehetetlensége miatti.

    A CRT monitorokkal ellentétben a TFT-s LCD monitorok képe nem villog (kivéve, ha szándékosan villogtatják, de ebbe most nem mennék bele), így nem volt "létszükséglet" a 60 Hz feletti frissítési frekvencia.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Füleske #30 üzenetére

    Természetesen a képfrissítéssel összefüggő, esetünkben 60 Hz-es villogás hiányára gondoltam. A háttérvilágítást (itt fényerőszabályzási célzattal) ennek a többszörösén villogtatják. (Amúgy magam is említettem már ezt korábban 1-2 topikban.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz J.J. András #32 üzenetére

    Nem. Hogy nem tudsz angolul, az egy dolog, no de a számokat sem ismered? A legrosszabb esetben is 150 Hz-cel, de inkább 200-400.

    (#33):
    1. Stimt.
    2. Igen, meghajthatnák és meg is hajtják a 100+ Hz-es tévékben, monitorokban. De ehhez gyorsabb elektronika és panel kell, amit külön megfizettetnek a vásárlókkal.
    A gyári ms érték csak egy "szám a papíron", nem feltétlen tudja azt a panel minden váltásnál. (Egyébként jópár alapból 60 Hz-es monitort lehet hajtani pl. 75 Hz-cel.)
    3. Nem feltétlen van szinkronban. Akkor lenne létszükséglet a szinkron, ha az is a képfrissítési frekivel menne. Illetve ott van még a black-frame-insertion (most hadd ne írjam le, mire jó ez), amikor persze meg kell lennie a szinkronnak.
    4. Ezzel nem vagy egyedül. :)
    +1. Az egész elektronika elég nehezen mehetett volna váltóárammal, legfeljebb a szinkronizálójelet vették onnan, a forrásnál is és a vevőoldalon is (feltételezve, hogy egy hálózaton vannak). Aztán inkább belekódolták a videójelbe.

  • dezz

    nagyúr

    válasz El Kebir #38 üzenetére

    Szerintem nem kellene a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani ennek. A CCFL-eseknél (lágyabb villogás) ~200, a LED-eseknél 400+ Hz nem mondható zavarónak...

    Ne essünk abba a hibába, mint néhányan pl. a YouTube-on, hogy felveszik egy 50/60 Hz-es kamerával a monitor képét és az interferencia miatti erős villogással "villognak" meg jajveszékelnek! :U

    Egyébként a mozgásoknak még jót is tesz, ha nem folyamatosan lát a szem 1-1 képkockát. Éppen ez az alapja a black-frame-insertion technikának is, ami éppen most jön befelé tévéknél és a monitorok egy részénél (pl. éppen az Eizo csinált egy ilyen monitort, elsősorban videós célokra, jó drágán is mérik). Persze nem árt, ha ez ki/be kapcsolható az utóbbiaknál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák