Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz fanti #112 üzenetére

    azért manuallal gyereket nehéz. Főleg, hogy mindent maualban tolsz.

    Nekem a kedvencem most a Nikor 70-200 F4 VR. A D600 kis felbontású 24MPjénél mindig minden borotvaéles, nagyon szép jobb fixeket idézi a bokeh minsőége/krémessége, a relative gyors fokusz az F4el ideális gyerekhez és súly méretben azért jelentősen könnyebb mint a 2.8as tesója.
    Persze újonnan 450től indul az ára ehez képest a takumar, helios zizikért megvehető és portréra képminőségük nagyon ideális. No meg egy D600 még használtan is 180 környékén.
    De a képminőség más dimenzió.

    szerk: Nincs rendesen kitekerve obi és bőven lehet vágni akár A3hoz is. [link]
    [link]
    Persze egy FF gép igazi előnye nem tökéletes fényviszonyoknál jön igazán ki.

    más: Nemrég néztem az új 108/27mps xioami note 10 tesztjét állítólag most ez a leg és a fő érzékelő képeit nézegetve megértem, hogy kihaltak a kompaktok. Persze egy APSC/FF gép még baromi messze van képminsőgben. De egy 4/3 már nem annyira. Persze kezelhetőség... más kérdés.
    A "zoom" érzékelői mondjuk botrányosak.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák