Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz DarkByte #4137 üzenetére

    Csak egy A-B kábel van a hub és a pi között. A hub-ban nincsen dióda, ami megakadályozná, hogy azon a kábelen a pi irányába is folyjon áram, ezt nevezik visszatápolásnak.

    A régebbi pi-n, aminek az usb portján volt egy polyfuse ami ezt akadályozta, ott mégegy kábel kellett, amivel a pi tápbementére volt kötve a hub egy portja. A pi-nek mikro usb tápcsatlakozója van, csak az áram erek vannak bekötve, az adat nincsen. Itt mindkét megoldástról tettem képet: [link]

    A cubieboard-nál nem tudom, hogy működhet-e a hub és a board közötti A-B kábelen keresztüli visszatáplálás. Sőt erre érdemes kifejezetten figyelni, hogy ha ilyet csinál a hub, az a boardnak nem okoz-e kellemetlenséget. Viszont, ha ez rendben van, akkor így a legegyszerűbb.

    Ha nincsen visszatáplálás, akkor ha jól tudom két lehetőség van a cubieboarddal: van egy tápcastlakozója és egy tápra is alkalmas mikro usb-je. Van olyan usb - dc kábel, amit például külső winyó vagy dvd plusz tápcsatlakozáshoz szoktak használni, ha azzal kötöd be pluszban a hub egy portjára, akkor mivel nincs adatvezetékkel kapcsolat: [link]. Az usb-mikrousb esetén lehet probléma, kivéve ha ki van kötve az adat ér benne. Vannak "töltő" usb kábelek, ott lehet hogy össze van kötve a két adatláb, ez sem biztos hogy úgy megy, ahogy jó. Itt az okozhat még problémát, ha a hub limitálja a szabványos 500mA-ra a portjain kimenő tápot, ami gondolom nem elég a boardnak.

    Szóval érdemes rákérdezni erre a gyártóktól akár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák