Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissb528

    friss újonc

    Hello mindenkinek!
    Frissen csatlakoztam és most ismerkedem csak a pythonnal.
    Olyan kérdésem lenne hogy hogy tudok egy .txt fájlt megnyitni úgy hogy a python a txt tartamát mint egy lista elemeit értelmezze? Vagy bevegye egy listába. Eddig így működik. Va ugye egy változóm az answer ez felvesz egy értéket amit a kedves felhasználó begépel. Ha ez az érték egy a betűvel kezdődő szó akkor ugye megnyitja a megfelelő szótárfájlt és ki is írja hogy fájl beolvasva eddig megy. Aztán ha nem a betűs a begépelt szó akkor neincs benne a szótárban üzenetet kapunk. Ezt tovább szeretném finomítani azzal hogy ténylegesen ellenőrizze hogy benne e van a begépelt szó vagy csak annyi hogy egy a betűs halandzsa. Erre azt találtam ki hogy talán egy if állítással el lehetne intézni. Ha a szó benne van a listában akkor kiítja hogy benne van. Ha nincs új listához adja. Mint már fent említettem a kettő összekapcsolása nem megy. Hogy lesz a txtből egy lista amiban kereshet a program??answer = input(" ")
    while answer[0] == "a":
        file = open("magyar értelmező szótár a-betű.txt","rt",encoding='utf-8') and print("fájl beolvasva")
        break
        file.close()
    else:
        print("nincs benne az A szótárban")

    if answer in list:
    print("benne van a szótárban")
    else:
    print("új listához adás")

  • kissb528

    friss újonc

    válasz kovisoft #2653 üzenetére

    Rendben köszi. Akkor a javított verzióm így néz ki: answer = input(" ")
    #list = ["alma", "apa", "alap", "alak", "auto"]
    while answer[0] == "a":
        file = open("magyar értelmező szótár a-betű.txt","rt",encoding='utf-8') and print("fájl megnyitva")
        text = file.read()
        print("fájl beolvasva")
        list1 = text.splitlines()
        print("fájl listázva")
        if answer in list1:
            print("benne van a szótárban")
        else:
            print("új listához adás")
        file.close()
        break
    else:
        print("nincs benne az A szótárban")

    Viszont így sajnos ezt a hibaüzenetet dobálja:  alma
    Traceback (most recent call last):
    File "/home/xy/PycharmProjects/Kísérletezés/Experiment1.py", line 34, in <module>
        text = file.read()
    AttributeError: 'NoneType' object has no attribute 'read'
    fájl megnyitva

    Ötlet hol ronthattam el? Biztos nagyon alap hiba de hát ennyire kező vagyok.... :F

    [ Szerkesztve ]

  • kissb528

    friss újonc

    válasz kovisoft #2655 üzenetére

    Most égek ki teljsen.... file = open("magyar értelmező szótár a-betű.txt","r",encoding="utf-8")
    text = file.read()
    list1 = text.splitlines()
    file.close()

    És még így sem működik.... Traceback (most recent call last):
    File "/home/xy/PycharmProjects/Kísérletezés/Experiment1.py", line 26, in <module>
        text = file.read()
      File "/usr/lib/python3.5/codecs.py", line 321, in decode
        (result, consumed) = self._buffer_decode(data, self.errors, final)
    UnicodeDecodeError: 'utf-8' codec can't decode byte 0xe1 in position 3: invalid continuation byte


    Arra gondoltam még hogy talán eleve a fájllal lehet baj mait be akarok olvasni? Pedig az egy sima plain text egy jegyzettömbfájl. Valmi ötlet?

  • kissb528

    friss újonc

    válasz kovisoft #2657 üzenetére

    Az hát..... :C Bameggg.... na jó megint tanultam valamit.... Nem utf-8 volt a fájl. Így már működik végre. Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák