Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz cousin333 #2829 üzenetére

    No akkor most ismét nekiállok megírni a hsz-t. Tegnap du. emiatt a warning miatt elveszett amit írtam...
    Köszi az ötletet, nekiálltam a NamedTuple-t használni. Egyelőre a következő két függvényemben:
    def i2c_io_namer(i2c_io_readed_array_reversed):
        global MICROSWITCH_COUNT
        MICROSWITCH_COUNT = 4
        global MICROBUTTON_COUNT
        MICROBUTTON_COUNT = 2
        global NC_COUNT
        NC_COUNT = 2
        i2c_io_pinout = namedtuple('I2C_IO_PortA', ['Switch1', 'Switch2', 'Switch3', 'Switch4',
            'Button1', 'Button2', 'NC7', 'NC8'])
        # sample: i2c_io_readed_array: [True, True, True, True, False, True, False, False]
        i2c_io_state = i2c_io_pinout(*i2c_io_readed_array_reversed) 
        return i2c_io_state
    def i2c_io_printer(i2c_io_readed_array_reversed, i2c_io_state):
        global i2c_io_readed_array_reversed_previous
        print("----")
        print("I2C_IO portA állapot:", i2c_io_readed_array_reversed)
        # for y in range(len(i2c_io_readed_array_reversed)):
            # print ("I2C_IO_PortA: pin", y+1, "actual value: ", i2c_io_readed_array_reversed[y])
        print("Port állapot tuple adattípussal: ")
        print(i2c_io_state)
        print("Kapcsolók állapota: ", i2c_io_state[0:MICROSWITCH_COUNT])
        print("Nyomógombok állapota: ", i2c_io_state[MICROSWITCH_COUNT:(MICROSWITCH_COUNT+MICROBUTTON_COUNT)])
        print("Nem használt pinek állapota: ", i2c_io_state[(MICROSWITCH_COUNT+MICROBUTTON_COUNT):(MICROSWITCH_COUNT+MICROBUTTON_COUNT+NC_COUNT)])
        for i in range(len(i2c_io_readed_array_reversed)):
            if (i2c_io_readed_array_reversed[i] != i2c_io_readed_array_reversed_previous[i]):
                print("--")
                print("Változás az IO bemeneteken: I2C_IO Pin number", i, ": from", i2c_io_readed_array_reversed_previous[i], "to", i2c_io_readed_array_reversed[i])
                i2c_io_readed_array_reversed_previous = i2c_io_readed_array_reversed

    Ami plusz, hogy ennek az I2C-s IO modulnak (PCF8574) van egy Interrupt kimenete is. És ezt most bekötöttem a Raspberry Pi egyik GPIO bemenetére, és szeretném használni.
    Ez az Interrupt Pin akkor változik meg (1-ről 0-ba megy), ha változás történt a PCF8574 bármelyik bemenetén.
    A Raspberry-n csak ezt az egy GPIO pint-t figyelném pollingolással, és csak akkor állnék neki I2C-n keresztül kiolvasni az aktuális értékeket, ha bármelyikben egy változás volt.
    Maga a funkció működik (bár valamiért kicsit "lassan" áll vissza miután csináltam egy kiolvasást, de a célnak most ez mégis megfelel, a gyakorlatban úgy néz ki). De ez az átalakítás még folyamatban van a programkódomban.

    De sajnos a korábbi értékkel való összehasonlítást sem tudtam még megoldani a tuple-ön keresztül.
    Van amit nem értek még teljesen róla.

    Az i2c_io_pinout = namedtuple ... utasítással jól gondolom, hogy én egy "i2c_io_pinout" típust hozok létre ?
    És utána a i2c_io_state = i2c_io_pinout(*i2c_io_readed_array_reversed) pedig létrehoz egy i2c_io_pinout típusú "változóból"(mi itt erre a helyes szó?) egy konkrét példányt ?

    Hogy tudnék elérni egy adott számú "kulcsnevet" ?
    Tehát nem hogy mi az értéke, hanem hogy mi a neve az i -edik elemnek. ("Switch2" vagy "Button1" , stb.)
    Az i2c_io_state[i] az értéket adja meg csak sajnos.
    A i2c_io_pinout[i] pedig hibát dob, hogy ez egy nem iterálható típus.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák