Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Djuree #18905 üzenetére

    Reflektálva:

    - alapvetően nem akarom eladni, amit megveszek. Épp ezért nézem meg nagyon, hogy mit veszek meg, nálam nem jellemző, hogy vetésforgóban váltják egymást a játékok. De egyébként ha ennyire anyagias vagy: ezt is el tudod adni, ha kicsit gondolkodsz, rájössz... Én spec. még nem adtam el PS3 játékomat, amit megvettem, azt azért vettem, mert tetszett és azok mai napig tetszenek. Szóval nálam ez nem szempont, akinek meg ennyire gond az anyagi oldal, az szerintem semmilyen konzolt ne vegyen, mert ez extra luxuscikk, sokkal inkább, mint a TV.
    - én speciel DVD-t/BD-t gyűjtök, igen nagy számban vannak itthon kiadványok, törekszem mindig a digipack-osat megvenni, de így felnőtt fejjel egyre inkább látom, hogy ez nem vezet sehova. Előbb-utóbb elfogy a hely, iszonyat macerás kategorizálni a lemezeket, portalanítani körülöttük/alattuk és ezért hosszú távon nem kárpótolnak a szép kiadványok sem, mert megismered a borítót, látod minden nap, egy idő után érdektelenné válnak, ezek csak tárgyak. A filmet viszont borítótól függetlenül is végigélvezed évente/kétévente, ha szereted, az örök érték marad, nyilván minden filmhez társul emléked is, ami miatt jobban kedveled, mint más, filmről ezért is hülyeség vitatkozni szerintem, mert minden film mást és mást jelent valakinek és megint mást másvalakinek, függetlenül a benne látott színészi teljesítménytől, vagy mondanivalótól. Arról már nem is beszélve, hogy bizonyos időként cserélheted le az összeset, mert kijön egy új technológia (lásd: VHS -> laser disc -> DVD -> BD -> 2k...). A filmnek/játéknak nem a tokja az érték, de mégcsak nem is a lemez, hanem az alkotás maga. Ráadásul én nem vagyok dicsekvős/mutogatós típus sem, nekem az nem okoz örömöt.
    - arról már nem is beszélnék, hogy ezen nyomott adathordozók sem örök életűek, gondolom erről azért Te is tudsz. Ha meg 10-20 év múlva semmilyen formában nem érem el a most on-line megvásárolt játékot (szerintem addigra egyébként ingyen elérhető lesz mind, ahogy a régi PC-s címek közül is nagyon sok, de mindegy), szerintem nem fogok magam alá vizelni kínomban, tekintve, hogy az akkori játékokhoz képest labdába sem fognak rúgni a maiak, illetve egyáltalán nem biztos, hogy lesz olyan platform addigra, amin futtatni tudnád. A millió C64-es cím közül is kb. egy kezemen meg tudom számolni azokat, amelyeket ma is szívesen előveszek, de azokat sem a játékélmény, hanem a nosztalgia miatt.

    "én nagyon ellene vagyok ennek a digitális terjesztésnek"

    Pedig szerintem jobb, ha hozzászoksz, mert egyértelműen ez a jövő. A film-, zene- és mobiliparban már egyértelműen látszik, a kiadók is e felé tendálnak és én sem tudok ennél sokkal kényelmesebbet elképzelni, a játékpiac is nagyban e felé tart (Steam, PSN, stb.) A szélessáv egyre gyorsabb, ma már az 1080p live stream sem akadály: a kedvenc foteledben ülve bemész az online tékába, kifizeted a kölcsönzési díjat és letöltés közben már nézed is a filmet, olcsóbban, mintha megvennéd a lemezt. Bármikor elérsz majd bármilyen címet, nem kell vadászni, hogy épp hol lehet kapni, garantáltan penge minőséget kapsz, olyan szinkronnal töltöd, amilyennel akarod. Külföldön ez már most működik. Közép-Európában és főként Magyarországon különösen megfigyelhető az emberek azon beteges szokása, hogy ragaszkodnak a tárgyaikhoz. A nyugati és távol-keleti kultúrkörökben ez abszolút nincs meg, nem hívei a felhalmozásnak. Ellenben minden ott van az arcukban és ha valamit szeretne, azt rögtön eléri. Nem az övé, de nagyon olcsón megkapja bizonyos időre. Ott nem jellemző az ingatlanoknál sem a saját tulajdon - nagyon magas a bérlemények száma, de az autóbérlés is teljesen általános.

    "főleg hogy így sem olcsóbbak a játékok, sőt még néha drágábbak is"

    Meg főleg, hogy van olyan játék, amit meg sem kapsz máshogy, csak online. Amúgy meg nem feltétlen drágábbak, de igazából miért is lenne olcsóbb? Az 5 Ft-ot érő plasztikdarab árának megspórolása miatt, amire nyomják, vagy a szintén kb. 5 Ft-os bekerülési költségű tok elhagyása miatt, vagy a kb. 100-200 Ft-ba kerülő nyomdaköltség nem léte miatt? Nem ezeket fizeted meg, hanem a szellemi produktumot, a szerzői jogdíjat, a marketingköltséget, illetve a kiadók pénzsóvár hozzáállását.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák