Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70869248

    törölt tag

    válasz Penge@Borisz #998 üzenetére

    Nem nyilván nem minden szims jó autóversenyző.
    De sokat számít. pl. szimes és szimes közt is nagy különbség van, van akivel élmény csatázni, jellemzően az öreg motorosok, velük meggyőződésem hogy a pályán is korrekt csatákat vívnák, megtervezi az előzést, nem dobja be az autót minden helyre ahol lehetőséget lát, stabil gyors átlagot tud hozni.
    Van aki nagyon gyors, közülük gyors versenyzőek lennének...akik talán más területen buknának el, lehet.
    ..és vannak azok a szimesek akik nem néznek fűt-fát-bokrot, tökön-babon át mennek az eredményért.
    Ők rossz versenyzők lennének, valószínűleg, nem éri meg egy csapatnak sem.

    A 'setupbuzik' ahogy nevezted őket, magamra is értem, bár nem veszem rossz néven...mert még mindig nem tér el ám nagyban a véleményünk, csak én nem te szélsőségeden állok, csak azon az oldalon.
    Szaql mi 'setupbuzik' :D sok mindent tanultunk az autóról, miért fordul egy autó könnyen vagy nehezen, zártabb-nyitottabb diffik, merevség egyensúly, rugózás harmonia.
    Pláne aki belemászik a telemetriába, ami a GTR megjelenése körül érhető el a szimeseknek, a Motec programja, ahol autodidakta módon megtanulod hogy mi a szrt jelentenek azok az idióta vonalak...nem tudom másként nevezni, mert ezt magadtól megtanulni annyival nehezebb mint egy versenymérnök magyarázata által, hogy qva nehéz.
    tehát megérted a telemetriát, hogy egy váltás hol mit ér meg, hogy a rugózás neked dolgozik vagy ellened.
    Én megmondom őszintén ebből semmit, azaz semmit nem tudtam hasznosítani a pályán, mi csak vezetünk leginkább.

    De igen, sok mindenre tanít a szimezés, rátartiság lenne erre vernie bárkinek magát, mert a lényeg a pályán dől el. Huttu pl. túl kövér, és tunya volt amikor lehetőséget kapott...tanult belőle.
    De sokat segít...a setup sem hülyeség, de nem a szimes fogja elmagyarázni a versenymérnöknek hogy mit merre, ha lehetősége lesz beülni egy autóba...csak könnyebben megérti.

Új hozzászólás Aktív témák