Keresés

Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Lázadoztok, pedig egyértelmüen elmondta, hogy a srác van oda a dologért. Igenis van ilyen. Én 13 éves koromban már C64-en gépikódban demókat irtam, jól ki is néztek a nagy ''guruk'' a demoscenékről.
    Engem apám vezetett bele a számitógép rejtelmeibe, ő járt is tanitani maszekként családokhoz. Amolyan kis kereset-kiegészitöként. Akkoriban a basic divott, de nagyon, PCröl még nem hallottunk.
    Kb másodikos (általános) voltam, mikor megkaptam a bécsböl sunnyantott C64-et. Néhány évig csak a joystickokat gyilkoltam, utánna feltettem azt a kérdést faternak, hogy lehet-e vele beszélgetni?
    Ekkor már az öregem elég régóta forgatta a nálunk is fellelhetö C64 basic könyveket, igy pl a Graphic Basicet is, igy irt egy proggit, ami nyelvtani meg matek példákat adott fel nekem, és ha jól oldottam meg, megdicsért, ha nem, megdorgált. Ez annyira tetszett nekem akkor, 12 évesen, hogy elhatároztam, én is akarok ilyeneket irni.
    Azóta ez a szakmám, úgy érzem elég jól csinálom, több munkahelyen, több országban, több különbözö spéci feladatokban álltam meg a helyem, hálistennek nem kis pénzért.
    Ezért azóta is hálás vagyok Apámnak, végülis neki köszönhetem azt, ami, aki most vagyok (már szakmailag értem itt most)

    A topicnyitót csak bátoritani tudom, és ha tudok valamiben, segitek. Emelett természetesen azzal is egyetértek, hogy 6-10 évesen nem napi 12 órában kell a gép elött ülni, és a kódot bogarászni. Van legó, van kutya, macska, rajzfilm, meg tüzoltó autó is emelett. De napi 1-2 óra programozgatás, jópofa, lepkés, kutyás programokkal ártani nem árt. 18 évesen olyan elönye lesz, mint senki másnak. És kockafejü sem lesz. Lehet, hogy kimarad a nagy füvezésekböl meg iszok-belehányok partikból 15 évesen, ahogy én is kimaradtam, de mig azok a haverjaim még most is ezt csinálják minimálbérért, én egész mást. Hü, most nagyképünek tüntem, verjetek pofán. :B
    Vissza a témához : én elsönek a Delphit ajánlanám. Könnyen átlátható, néhány kattintással már látványos proggit lehet létrehozni, bár Doom4-et valóban nem lehet benne irni. Spec ebben a nyelvben még segiteni is tudok.

    Sok sikert a kölökgólyának!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz GP-Sz #12 üzenetére

    Erre asszem ''születni'' is kell. Mint ahogy nem mindenkiböl lesz festö meg iró, igy nem lehet mindenkiböl informatikus vagy gépész. Engem pl érdekel amit öcsém csinál, apró alkatrészek forrasztgatása, tv szerelés, erösitök összeépitése (16 éves!), de nem tudnám csinálni, és kedvem sem lenne megtanulni. Viszont egy új programozási feladat, egy frankó kliens-szerver program, netán valami HW manipuláló portkezelés... az már nyami :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Aktív témák