Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    válasz emvy #14901 üzenetére

    Én is 4kt akartam volna, de a főnök szeme kettéállt :DDD
    Persze van már olcsó 4k, de nekem fontos volt, hogy mit bámulok egész nap, és csak Dell, abból is a garantáltan PWM mentes jöhetett szóba.
    Így megegyeztünk egy 1440p-ben.

    Nekem a virtuális asztal azért jött be 1 monitoron, mert 2 monitoron sem fér el minden, és linuxon asztalváltás az összes monitoron történik egyszerre ami nem kívánatos.

    Így jutottam arra, hogy 1 nagy monitor, és szétdarabolom a programokat virtuális asztalokra.
    Ahogy említettem felesben használom az asztalt, tehát általában 2 alkalmazás fut fél-fél képernyőn egy adott asztalon.

    Egyiken általában email/naptár és Slack, ez a kommunikációs asztal.

    Másikon chrome és vscode ez a fejlesztős asztal.

    Következőn SmartGit, ez általában teljes asztalon, mert rengeteg adatot jelenít meg egyszerre.

    Következőn DataGrip, ez is általában egyedül fut külön asztalon, mert ha adatbázis hegesztés van akkor az full fókusz, néha lefelezem és google/stackoverflow kerül mellé, ha keresni kell valamit.

    Következőn egy chrome betöltve pár fül ami egy későbbi feladathoz kell majd.

    Néha amikor hirtelen bele kell ugrani valamibe, nem bombázom szét a berendezett asztalaimat, hanem egy új asztalon nyitok egy új chromet és új vscodet, ha másik repoban kell dolgozni.

    Terminál pedig általában a vscode beépítettje, vagy egy overlay popup terminál F12 vel előhozva (Yakuake), nagy ritkán terminator külön ablakban.

    Ezt a sok alkalmazást 2 monitoron sem tudnám teljesen elhelyezni, és valami módon váltani kellene köztük. Így nem érzem hiányát az extra monitornak.
    Inkább legyen 1 darab 27-es de az 1440p, mint 2 darab 24-es 1080p.
    Így asztalváltással teljes figyelem kontextusváltás is történik, és nem kell soha ide-oda kapkodnom a fejem 2 monitor között.
    Próbáltam, de nem jött be.
    Persze, windowson, lehet, hogy a mai napig PITA az asztalváltás, de attól gondosan távol tartom magam.

    Win+PgUp/Downra van bekötve az asztalváltás. Praktikus, kényelmes.

    Illetve a saját laptopomat azt ritkán használom monitorral, így zavaró lenne az extra képernyő hiánya, így viszont kisebb a különbség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák