Új hozzászólás Aktív témák

  • szombi

    tag

    Sziasztok!

    Pár hete kezdtem HTTP protokollal foglalkozni. A téma már korábban is érdekelt, az alapok(IP, TCP, portok, DNS hierarchia, programírás) terén sincs okom panaszra. A [HTTP 1.1 szabvány] leírását természetesen olvasgatom ahogy időm telik rá, de eltart ez egy darabig. Sajnos a "reverse-engineering" típusba tartozom, azaz a protokollt előbb próba programokkal tesztelgetem, aztán megnézem a hozzá tartozó szabványt és így tanulom meg a dolgokat. Első HTTP programom 10 perc alatt összeállt, amivel lényegében "bárhová" tudok csatlakozni. Az eredményt (HTTP válasz fejléc és letöltött tartalom) fájlba mentem, de WireShark-on is megnézem.

    Most itt akadtam el: ha egy weboldal tartalmát tömörítés nélkül szeretném letölteni, ekkor az "Accept-Encoding" résznél nem adok meg semmit. Érdekes módon a válasz üzenetben mégis ugyanazt HTTP fejlécet kapom, mintha "compress, gzip" értéket adtam volna meg. Maga a (weboldal) tartalom mégis tömörítés nélkül jön át, de megkapja a "chunk"-ot. Tehát hexadecimálisan a tartalom hosszát, utána a (kódolatlan) tartalom, végül a hét bájtos farok (CRLF+"0"+CRLF+CRLF). A WireShark is jelez, hogy "gzip: Decompression Failed" - hát még szép, hiszen nincs is tömörítve! Ha tömörítve (Accept-Encoding: compress, gzip) kérem le az oldalt, akkor gond nélkül átjön, a WireShark is rendesen dekódolja. Csak a gzip-ig még sajnos nem jutottam el így a tartalommal nem tudok mit kezdeni, de külső progit nem akarok ehhez használni.

    Szóval a kérdésem: weboldalak átvitelénél a gzip "kizárólagosnak" tekintendő?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák