Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz chros #741 üzenetére

    "Ez nem hiszem, hogy gond, mivel a magasabb oled fenynek koszonhetoen, magasabb alapbol a kiadott feny is."
    Pont ez a bajom. A régi panellel 2,4 közelében volt a gamma, csak pár értéket kellett csökkentenem a cél eléréséhez a Fehéregyensúly %-os értékeinek a fényerejénél. Ha viszont megemelem az Oledfényt, akkor még tovább fog csökkenni a gamma értéke, a cél gamma értéke meg magasabb, lehet az 50-es érték csökkenése is kevés lesz a gamma cél eléréséhez. Attól is tartok, ha ilyen mértékben belenyúlok, akkor majd sávosodást fog okozni a szürkeskálán, most pedig szemre az is jó, legalábbis szemmel látható elszíneződés, gyűrődés nem látható.
    Forrás oldali korrigálással vagy 3dlut kalibrálással biztos jó eredményt lehet elérni, de nekem így eléggé korlátozottak a lehetőségeim.
    Most már így a fekete szint értékével sem kell csalnom a HCFR-ben, azt is azért kellet alkalmaznom, mert a régi panel sötétebb volt abban a tartományban.

    Nem mértem még az új panelt, de szerintem is olyan 140-150 nits lehet a 40-es Oledfény. Nem sokára úgyis kalibrálni szeretném, majd akkor tudok konkrét számot mondani.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák