Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz junior19 #740 üzenetére

    > Mivel még az új panellel nem kalibráltam

    Ugye az alaplapon van a factory 1d/3dlut (?), s igy konnyen elkepzelheto, hogy az nem megfelelo az uj panelhez. Ezert szoktuk mondani, hogy ne csak panel csere, hanem teljes TV, ha lehetseges. Ha nem, akkor marad a kalibralas.

    > túl nagynak találom az eltérést, nem biztos, hogy jó eredményt hozna. Nagyon sokat kellene csökkenteni az értékeket, hogy a cél közelébe kerüljön.

    Ez nem hiszem, hogy gond, mivel a magasabb oled fenynek koszonhetoen, magasabb alapbol a kiadott feny is. Gamma 2.4-et vagy bt1886-ot valasztva, mehet az allitgatas. Sot, lehet, hogy HCFR-rel nem csak power gamma-t tudsz csinlani, hanem mas gorbeket is (ott lehet fake-elni a fekete szintet).
    A problema inkabb az, hogy nagyon maceras a manual kalibracio. 3dlut-nal szoftveresen csak megadod a kovetkezo erteke(ke)t, s ugyanabbol a profile-bol legeneral 3 perc alatt egy ujat :)

    > bár félhomályban 40-es értéken már jó a fekete szint, teszt ábrákon sem látok részletvesztést a sötét területeken ... inkább csak sötétszürke az, ami a világosban feketének látszik.

    40-es beallitas mennyi nits nalad? Itt kb 143 nits.
    Megneztem tegnap este meg1x sotetben test videokkal (11-Black Clipping.mp4, 12-APL Clipping.mp4, NearBlack16-27.mp4) a ket beallitast (70-g264, 33-g240):
    - 70-g264 kicsit vilagosabb is a a black clipping pattern-ekkel
    - de az APL clippingnel a sotetebb elemek jobban eltunnek (23 villog), mint 33-g240-el (21 villog)
    Valszeg a nagyobb kontarsz a felelos ezert ...

    > Szerintem neked azért tetszik így jobban, mert te sok HDR anyagot nézel, s ezzel a módszerrel az SDR megjelenítés is közelebb kerül látványban.

    Igy van, ez volt a cel. :)

Új hozzászólás Aktív témák