Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz chros #739 üzenetére

    Igen, B7-em van, de március végén panelt cseréltek benne, a panelen kívül a kábeleket is cserélték, mert nem egyezett a régivel. Így igazából most nem is tudom ez milyen készülék, olvastam módosított B7 panelről, bár 4 évvel később ez elég érdekes. Olvastam, hogy B8 panelt raktak a régi B7-be is. A lényeg, hogy a B7-nél fórumokon is ajánlották az 5, 10, 15% fényerősség megemelését, mert egyébként sötét részletek vesztek el. Nálam a kalibrálás is ezt hozta, az új panel viszont annyira világos volt, hogy vissza kellett venni az értékeket. Mivel még az új panellel nem kalibráltam, a gyári képmód beállítások mellet is jobb a sötét részlet megjelenítése, mint a régi panelnek.

    A Fehéregyensúly beállításra gondoltam, de túl nagynak találom az eltérést, nem biztos, hogy jó eredményt hozna. Nagyon sokat kellene csökkenteni az értékeket, hogy a cél közelébe kerüljön. Jó lenne olyan csúszka, mint ami a Sonynál is van. Belépnél a 2,4-es gamma opcióba, s egy csúszkával még az egész gamma menetet lehetne változtatni.

    Arra gondoltam, hogy bár félhomályban 40-es értéken már jó a fekete szint, teszt ábrákon sem látok részletvesztést a sötét területeken, bár sötétebb, de már láthatóak a részletek.
    Viszont ha a sötét helyiséghez használatos beállításokat használom sötétben, nálam ez 24-es Oledfény, akkor jobban látható, hogy inkább csak sötétszürke az, ami a világosban feketének látszik.

    Arra mindenképpen jó ez a módszer, hogyha valaki inkább fényes környezetben használja, akkor ne a Fényerővel korrigáljuk a fekete szintet, mert az több anomáliát okozz, mint az Oledfény megemelése.
    Szerintem neked azért tetszik így jobban, mert te sok HDR anyagot nézel, s ezzel a módszerrel az SDR megjelenítés is közelebb kerül látványban.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák