Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz junior19 #738 üzenetére

    Orulok :)

    > így csak a tévét tudnám kalibrálni, ezért nekem csak a világos környezetben a 2,2-es gamma helyett 2,4 használata és a magasabb Oledfény a járható út.

    Ha jol emlexem, neked 2017-es LG-d van, igy csak a gamma-val tudsz jatszani megfelelo kulso eszkoz hianyaban (vagy meg a White balance-al lehetne). Ujabbaknal (>2018) a belso 3dlut keszites is jo lenne.
    A 2.4 kozel van a 2.44-hez, igy az jo napfenyes idoben.

    > Sötét helyiségben csak a %-os értékek nagymértékű fényerő csökkenésével tudnám a 2,6-os gammát megcélozni, ami nem biztos, hogy jó

    Ha a TV White balance-ara gondolsz, akkor az is mukodhet SDR-nel.

    > Félhomályban nálam már a 40-es Oledfény hozza a megfelelő sötét megjelenítést. A 70 túl sok lenne nálam ilyen környezetben.

    Igen, ez mar nekem is nagyon vilagos sotetben gamma 2.4(4)-el.

    > részletet nem veszítek, de ami sötétben inkább sötétszürke, az így feketének hat.

    Vilagosban vagy sotetben? :)
    Ugye ez a trukk a tokeletes fekete (0) miatt mudokhet, sajna power gamma-ra (egyenes vonal) vagyunk hagyatkoztatva (nem tudom, hogy lehetne a 0 feketet fake-elni DisplayCal-ban ahhoz, hogy mas gorbeket lehessen kesziteni), igy nem sok lehetoseg van.
    Ahol igazan jol nez ki, az a nagy kontasztu sotet jelentek (pl. este vilagito targyak), hatalmas a kulonbseg az eddig hasznalt beallitashoz kepest (33 oled feny (120 nits) gamma 2.4-el).
    Ami erdekes, hogy semmilyen anomaliat nem eredmenyez ez a modszer :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák