Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz chros #536 üzenetére

    Inkább bekezdésenként válaszolok, nem akarok újra idézgetni.
    Lcd esetén én sosem láttam úgy a fekete közeli részleteken a fényerő változást, mint az Olednél, s bennem úgy is maradt meg, több helyen is azt olvastam, hogy lcd-én nyugodtan lehet kalibrálás után változtatni a háttérfény értékét, a paramétereket nem változtatja jelentősen. Én ezt soha nem ellenőriztem, mert kb. mindig a kalibrált értékekkel használtam utána.

    Most már egyébként értjük egymást, kb erre gondoltam az előző írásaimban, amit itt levezettél.

    A Bt.1886 és 2,4-es gamma különbözne kijelentésnél megint félre értettük egymást.
    Elméletileg a két gamma Oled esetén megegyezik, 2.4 az értéke ilyenkor minden értéken a gammának. Erről nem teszek be képet, mert ezt úgyis tudod.
    Elméletileg nem lehetne különbség a kettő között, erre még régen Jánossal te hívtad fel a figyelmemet, mert 0 fekete értéknél a Bt.1886 megegyezik a 2,4-el.

    A trükk kalibráláskor következik.

    Bt.1886 van kiválasztva célnak. A feketét nem kellene mérni, mert az úgyis mindig 0 olednél. Most akkor a 2,4-es vonalon kellene folyamatosan haladni a célértékeknek.
    S jön a trükk. A kijelzőn a fekete szint helyesen van beállítva. De a programnak azt mondom, hogy a fekete értéke 0.00035 nits. Ilyenkor már ez a világosabb célértékű gamma menet lesz a cél, amit a képen a piros szaggatott vonal mutat, ezt kell majd kalibráláskor közelíteni. Ezért lesz világosabb a sötét részlet.
    A fekete szint helyes marad, méréskor a feketét nem mérjük, az úgyis mindig 0, a program szerint a kontraszt értéke nem végtelen, mert meg van adva egy kis fekete szint érték, de mi tudjuk, hogy a valóságban végtelen maradt.
    A képnek így világosabbnak kell lennie a sötét részleteknél, mintha a 2.4-es gammát használnák.
    Én így értettem azt, hogy kalibrálással meg lehet csinálni, hogy a BT.1886 világosabb legyen Oled esetén, mint a 2.4-es gamma.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák