Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz junior19 #521 üzenetére

    > kb. 45-ös Oledfénynél van látható fényerő emelkedés a 17 feletti oszlopoknál.

    Erdekes, koszi, majd megnezem en is.

    > Oled esetében a kalibrált értékek közelében kell maradni az Oledfény értékének, mert változik nagymértékű változtatással, míg lcd esetén kevésbé változnak a paraméterek a Háttérfény változtatásával.

    Oh, igy mar ertem mire gondoltal. De ez nem csak Oled-re igaz, hanem minden megjelenitore:
    - eloszor a csucsfenyt kell beallitani, majd johet a tobbi, mert minden ezen mulik: -> gamma valtozik -> szinek valtoznak.

    > ha ők minden készüléket sdr-ben max fénykibocsájtás mellett kalibrálnak, akkor végül is nem kalibrálnak

    Igy mar ertem, a kerdes csupan, hogy a gyari "kalibracio" hogyan tortent :) Melyik preset, milyen fenyero beallitasnal, stb.
    De SDR-t ezeken nagyon egyszeru csinalni, mert 100%-os az sRGB lefedettseg, igy itt nincs gamut distorsion: csak egy 3dlut (pl 1500 vagy nagyobb patch-el), ami behuzza a gamma-t is. (Bar mint en emlitettem regebben, nagy kulonbseget SDR-el nem latok egy "gyari" preset es egy 3dlut-ot hasznalo kozt, ha nincs elszabva valami a firmware-ben).

    > Miért, van különbség a két gamma között?

    Meg te homalyositottal fel minket kb egy eve, hogy bt1886 kicsit vilagosabb, mint gamma 2.4 :)

    @sati: Udv az uj topikgazdanak! :) Koszi a munkad elore is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák