Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz chros #518 üzenetére

    Igen, sdr-ről írtam.
    Teszteltem is annak idején az említett videókkal, az én B7-em kb. 45-ös Oledfénynél van látható fényerő emelkedés a 17 feletti oszlopoknál. Mondjuk ez az érték számomra már sok. S ha kicsit be is zárja a feketét alaphelyzetben, mondjuk a 17-es nem is látható, akkor ha emeljük az Oledfény értékét, akkor a 17-es is látható lesz.
    S ha ezt megfordítjuk, akkor is igaz, ahogy csökkentjük az Oledfény értékét, úgy sötétedik az a rész is. Ami lcd-k esetén vagy nem látható, vagy kevésbé észrevehető. Ezért azok esetében lehet 100 vagy 120 nits csúcsfénysűrűség értékre kalibrálni.
    Oled esetében nem biztos, mert lehet ez a csúcsfénysűrűség érték még sötét részletek vesztésével jár. S talán János is említette, de lehet máshol olvastam, hogy Oled esetében a kalibrált értékek közelében kell maradni az Oledfény értékének, mert változik nagymértékű változtatással, míg lcd esetén kevésbé változnak a paraméterek a Háttérfény változtatásával.
    Emiatt gondoltam én úgy, hogy picit csökkentik a Fényerőt, hogy a sötét részek sötétebbek legyenek, ezt mérési ábrájuk alapján megtehették volna. Akkor viszont csalóka a mérésük, mert ezt a készüléket jól kalibrálják, amiket pedig max fénykibocsájtás mellett kalibrálják, az nem igazán kalibrált készülék.
    Röviden, ha ők minden készüléket sdr-ben max fénykibocsájtás mellett kalibrálnak, akkor végül is nem kalibrálnak, csak azt mutatják meg, maxon melyik készülék pontosabb a referenciához képest.
    A mérésük jelen estben semmilyen információt nem tartalmazz, próbáltam utána nézni is, de semmi konkrét dolog nincs leírva. Így olyan a mérésük, mintha full beállítás mellett korrigáltak volna az rgb levelen és kész.

    Miért, van különbség a két gamma között? Vagy csak az LG-n nincs, más márkáknál van?
    Bocs, de lemaradtam az előzményekről, így ezt a kijelentést meg én nem értem igazán mire vonatkozik. :)

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák