Új hozzászólás Aktív témák

  • Fisha

    őstag

    válasz junior19 #104 üzenetére

    Azóta nem írtam, mert akkor is úgy éreztem, hogy félrement a beszélgetés. Szóval igen, azóta sikerült, az új bejelentésre is válaszolniuk, és elhajtottak vele. Én továbbra se tartom korrektnek egy funkcióra azt mondani, hogy igen, hibásan működik, kapcsold ki, mert ez ilyen. Akkor ez legyen rajta nagy piros betűkkel a dobozon, vagy csak simán ne legyen benne ez a funkció. (én amúgy alapvetően a interpoláció miatt reklamáltam).
    Amit a nagytesó topikban leírtam az 2 külön dolog volt, ami ezzel kapcsolatban jött elő, de amúgy semmi köze az én "hibámhoz".
    1. Az LG minősíthetetlen módon kezeli ezeket a bejelentéseket. Minden azonosító nélkül röpködnek a semmibe a bejelentések. Ami nem tetszik nekik, arra simán azt mondják, sose volt ilyen bejelentés. Erre ISO-9001-et kapni így tutira nem lehet.
    2. A szervizes azt mondta, hogy nincs már ez a panelozás se. Arra is megy a szakvélemény, mint, ahogy nekem jött, hogy hát igen, ez ilyen, tessék megszokni. Ez bandingre, tintingre vonatkozik. Hogy mennyire igaz mindenhol, azt nem tudom.

    De, hogy előremutatót is írjak. Én folyamatosan keresem az utam az OLED-es mozgás tekintetében. Mostanában nagyon elégedett lettem a BFI-vel. A villogás nagyon hamar szokható, előtte is plazmám volt, az is villogott. Sajnos csak SDR tartalommal reális opció ez, HDR-nél maradtam a 2-3-as dejudderren. Két hibát figyeltem még meg ezzel kapcsolatban a rendszeremben:
    1. Egy coreleces lejátszóval tolom, elvileg kadenciahelyes outputtal. Azért csak elvileg, mert időnként visszaugrik 60Hz-re magától, amit egy újraindítás gyógyít csak meg. Ráadásul ez csak a titkos, 11111 menüben derül ki a TV-n. Elég kellemetlen hiba, de már hamar kiszúrja a szemem.
    2. A TV-n is néha elmászik a beállítás valahogy és elkezd recegni a kép. Lehet, hogy ez pont az, amit Vincent is említ, nem tudom. Szerintem ilyenkor a real cinema beállítás ugrik offba, ami fura, mert bekapcsolt BFI-vel nem is lehet állítani elvileg. Folyamatos recegés az eredmény, sűrűbb, mint a kadenciaproblémás esetben. Ilyenkor egy interpoláció off-on (mert ugye abban van a bfi is) megoldja a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák