Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Heeken

    tag

    A mai nap folyamán játszadoztam egy kicsit a drágaságommal. A tapasztalataimat szeretném veletek, megosztani. :P

    Fontos! Ezeket csak és kizárólag saját felelősségre csináld meg! Teljesen tönkre is teheted a tabletet!

    Root :

    Én a motochopper tool nevű programot használtam. Lépésről lépésre így néz ki a dolog.

    1. Motochopper tool letöltése, innen. Kicsomagoljuk.
    2. USB kábellel rákötjük a tabletet a számítógépre. Megvárjuk még feltelepíti a szükséges drivereket.
    3. Bekapcsoljuk az USB hibakeresést ( a fejlesztői eszközök között található meg. )
    4. Rendszergazdaként futtatjuk a run.bat nevű fájl-t.
    5. Csináljuk amit kér. ( Ha jól emlékszem, egyszer kell nyomni egy tetszőleges gombot az elején, meg a végén. :DDD )
    6. A végén a telefon újra fog indulni, ha mindent jól csináltunk, a tablet rootolva lesz. Az alkalmazások között megjelenik a Superuser.

    Gyári firmware visszaállítása :

    1. Szükségünk lesz a gyári firmware-re, és egy SD kártyára. Letöltés innen. Kicsomaguljuk.
    2. Ezután két mappát fogunk kapni. Egy manual-t és egy firmware nevűt. Nekünk a firmware mappa tartalmára van szükség.
    3. A SD kártyát FAT32-re kell formázni, nekem alapból így volt, a rajta lévő fájlokat letöröltem.
    4. Felmásoljuk a firmware mappa teljes tartalmát az SD kártya gyökér könyvtárába, azaz ne tegyük egy mappába se az SD kártyán belül.
    5. Kapcsoljuk ki a tabletet.
    6. Nyomjuk le a hangerő + és a bekapcsoló gombot. Tartsuk lenyomva mind a kettőt. Ha minden jól csinálunk, automatikusan elindul a telepítés. Legyünk türelmesek.
    7. Ha mindent jól csináltunk, a tablet minden gond nélkül bekapcsol, újra végigküzdhetjük magunkat a Prestigio által megálmodott procedúrán és visszakapjuk a gyári firmware élményét.

    Remélem jól jön valakinek. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Heeken

    tag

    válasz micsiri #45 üzenetére

    Engem is elirányítottak az márkaszervizhez. :) Már el is vitte a futár. ( Melyik ED-be voltál? )

  • Heeken

    tag

    Kipróbáltam, ment, nem akadt, vettem belőle még egyet. Mind a kettő a szervizbe kötött ki. Visszakaptam ugyan azzal a hibával. Az egyikre kaptam csere papírt, nem kértem még egyszer ugyan ezt. Becseréltettem másra. ( Nem tabletre ) Most várom a másikra a választ, arra is cserét kértem, azt sem kérem vissza. Ez a típus nekem is és a barátnőmnek is nagy csalódás. A hardver nagyon rendben van, bár a kijelző hagy maga után kívánni valót, de összességében nem lenne egy rossz készülék, csak hát a szoftver. :) Aki ilyet vesz esetleg, annak több szerencsét kívánok. :R

Új hozzászólás Aktív témák